פשיטה ומעצרים יזומים של סוחרי רכבים לא חוקיים

"במגרשים האלו אין פיקוח ופעמים רבות רכבים שירדו מהכביש נמכרים מחדש ומהווים סכנה גדולה לציבור". כך פשטה המשטרה על מגרשי מכוניות בלתי חוקיים באיזור
 

לפני מספר ימים ביצעו שוטרי מחוז צפון פעילות אכיפה משולבת כנגד מגרשים לסחר ברכבים, שפעלו ללא רישיון עסק וללא היתרים כחוק, הוקמו על קרקע חקלאית ציבורית וכמו כן קיים ועומד נגדם צו הריסה שיפוטי.

הפעילות בוצעה על ידי משטרת ישראל בשיתוף פעולה עם פרקליטות מחוז חיפה, מינהל התנועה במשרד התחבורה, המשטרה הירוקה, המשרד לאיכות הסביבה, היחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובניה, חברת חשמל ומס הכנסה.

 

בתמונה: פשיטה על מגרשים בלתי חוקיים סחר ברכבים. צילום: דוברות המשטרה

 

כוחות משטרה יחד עם גורמי האכיפה השונים פשטו על המגרשים ששימשו לסחר ברכבים ותפסו במקום מסמכים שונים והמחאות שהובילו לפתיחת חקירה על ידי רשויות המס בנוסף לחקירת משטרה בגין ניהול עסק ללא רישיון וחשד לעבירות מרמה.

גם משרד התחבורה פתח בחקירה כנגד בעלי העסקים וישקלו להטיל עיצומים כספיים כמו גם שלילת רישיון הסחר שלהם.

 

הכוחות פשטו על סוחרי רכבים במגרשים בלי חוקיים. צילום :דוברות המשטרה

 

באחד המקרים פשטו הכוחות על מגרש סחר בלתי חוקי של רכבים שהוקם על קרקע חקלאית, פעל ללא רישיון עסק והיתרים כחוק ואשר קיים נגדו צו הריסה מנהלי.

כוחות המשטרה, יחד עם גורמי האכיפה השונים תפסו במקום מסמכים, סכום כסף גדול ומספר כלי רכב שעלה חשד כי בוצעו בהם זיופים. בסיום הפעילות המבצעית משרד התחבורה פתח בחקירה וישקול להטיל עיצומים כספיים על בעלי העסק כמו גם שלילת רישיון הסחר.

 

אכיפה של שוטרי מחוז צפון ביחד עם כלל הגורמים. צילום: דוברות המשטרה

 

מס הכנסה שפעל במקום פתח גם הוא בחקירה. אנשי היחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובניה ביצעו חקירה של מפעיל העסק והוא קיבל מכתב אזהרה כי במידה והמגרש לא ייהרס, יוטל עליו קנס מנהלי של 600,000 שקלים.

בהמשך כל חומרי החקירה יועברו לתובעת הרישוי מטעם המשטרה אשר תשקול להגיש כתבי אישום בגין ניהול עסק ללא רישיון, והוצאת צוי סגירה שיפוטים שימנעו הקמת המקומות מחדש.

 

סכנה לשלום הציבור ובטחונו. צילום דוברות המשטרה

 

"משטרת ישראל בשיתוף הגורמים השונים ימשיכו בפעילות כנגד מגרשים לסחר לא חוקי ברכב הפועלים ללא היתרים כחוק, תוך, לעיתים, אי רישום מסודר של הרכבים, דבר המאפשר שימוש באותם רכבים שאינם רשומים לביצוע עבירות פליליות וזאת מתוך הידיעה כי יהיה קשה למשטרת ישראל לגלות את זהות המשתמשים ברכב. כמו כן במקרים רבים משמשים מגרשים אלו להלבנת הון. בעלי המגרשים אינם משלמים מיסים כדין ופוגעים בהכנסות המדינה ובסוחרי הרכב שפועלים בהתאם לחוק".

 

צילום: דוברות המשטרה

 

עוד נמסר מהמשטרה כי "משטרת ישראל בשיתוף הפרקליטות האזרחית ובשילוב משרדי הממשלה השונים תמשיך במאבקה כנגד פעילות בלתי חוקית תוך זלזול בשלטון החוק, על מנת להבטיח את ביטחונו ושלומו של הציבור ועל מנת למגר פעילות עבריינית".
.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות