דנציגר יבנה תוכנית לאומית לצמצום הזיהום במפרץ חיפה

מנכ״ל המשרד להגנת הסביבה לשעבר, ישראל דנציגר, יעמוד בראש צוות בניית תוכנית לאומית לצמצום זיהומים וסיכונים סביבתיים במפרץ חיפה. מה יככב בבסיס התוכנית?
שר האוצר ויו״ר מפלגת כולנו, משה כחלון, מינה היום (חמישי) את מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה לשעבר, ישראל דנציגר, מי שהוביל בהצלחה את פרוייקט סגירת מיכל האמוניה בחיפה, להיות ראש צוות להכנת תכנית אב לאומית לצמצום זיהומים וסיכונים סביבתיים במרחב חיפה ופיתוחו.

מפלגת כולנו היתה הראשונה שיזמה, הפעילה ותקצבה, תכנית לאומית למפרץ חיפה והעבירה החלטת ממשלה היסטורית בנושא.

התכנית יושמה בהצלחה על ידי ישראל דנציגר וכללה בתוכה, בין השאר, הגברת הפיקוח והאכיפה על המפעלים, הפעלת אזור מופחת זיהום אויר, התקנת מערכות למניעת זיהום מתחנות דלק, אוטובוסים חשמליים, רכבים חשמליים, משאיות אשפה מופחתות זיהום, התקנת מסננים על רכבים מזהמים וסגירת מיכל האמוניה.

 

יגבש תכנית אב שמפלגת ״כולנו״ תאמץ ותיישם במפרץ חיפה. דנציגר

 

בנוסף הביא דנציגר לראשונה לבחינה מעמיקה של הממשלה בדבר עתיד בזן והמתחם הפרוכימיקלי ולהוצאת דוח "מקינזי" לבחינת חלופות שונות לעתיד המפרץ.

כעת, בהנחיית שר האוצר, יגבש דנציגר תכנית אב שמפלגת ״כולנו״ תאמץ ותיישם במפרץ חיפה.

בבסיס ההצעה: יצירת רצף של חיבור העיר לקו המים, הגברת פיקוח ואכיפה, עידוד תעסוקה איכותית חדשנית, עידוד תעסוקת בילוי ותיירות, בניה למסחר ומגורים, בניית נמל בריא ונקי לסביבה ובחינת העתקת מפעלים תוך שמירה על מקומות עבודה לטווח הבינוני והארוך.

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון: "ישראל דנציגר היה הפרויקטור הלאומי שהניע, כמנכ״ל המשרד להגנת הסביבה, את מהלך סגירת מיכל האמוניה בחיפה. אין ראוי ממנו להוביל לשלב הבא שיעסוק בהמשך טיפול במזהמים בחיפה והסביבה. אני בטוח כי ישראל יעשה את העבודה הטובה ביותר למען איכות חייהם של תושבי מפרץ חיפה, דבר שיתרום תרומה לאומית של ממש בהשלמת הפיכתה של חיפה למטרופולין משגשג בצפון".

 

תוכנית אב לצמצום הזיהום ופיתוח המפרץ. בצילום: מפעלים במפרץ חיפה

דנציגר: "הטיפול במפרץ חיפה הוא אתגר לאומי משמעותי ביותר למיצוי הפיכת חיפה למטרופולין מוצלח ומשמעותי ולשיפור איכות חייהם של מיליון תושבי חיפה והסביבה. תושבי מטרופולין חיפה זכאים לקבל מענה כולל להמשך צמצום מזהמים וסיכונים במפרץ ואכן ניתן להגיע להשגים משמעותיים בתחום הזה באמצעות תוכנית לאומית שתשפר ותעמיק את התעסוקה ותצמצם דרמטית את הזיהום הסביבתי. אני מודה לשר כחלון על האמון שנתן בי ואעשה כל מאמץ להסב לתושבי האזור איכות חיים ראויה.  מניסיוני זוהי מטרה משותפת לכל הגורמים הפועלים היום במרחב".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות