זיכרון באלבום

פרויקט "אלבום לנופל" נחתם בקרית ביאליק באירוע מרגש: תלמידים העניקוו למשפחות שכולות אלבומים שהכילו מידע עשיר על יקיריהם שנפלו

באלבומים שולבו מכתבים וסיפורים של הנופלים. צילום: עיריית ק. ביאליק

באלבומים שולבו מכתבים וסיפורים של הנופלים. צילום: עיריית ק. ביאליק

התוכנית "אלבום לנופל", אותה יזם אדיר זלצר, הינה מיזם חברתי ערכי, שבו תלמידים ופרחי הוראה מתגייסים למען מטרה משותפת: הבעת תמיכה במשפחות השכולות והנצחת הנופלים ברוח דבריו של הנביא ירמיהו: "כי מדי דברי בו, זכור אזכרנו עוד".
פרויקט "אלבום לנופל" נעשה בשיתוף עם "יד לבנים", הארגון היציג של המשפחות השכולות, והשתתפו בו תלמידי קריית החינוך "אורט" ביאליק מכיתת "נחשון" בליווי ובהנחיה של פרחי הוראה.
במהלך הפרויקט נפגשו התלמידים עם המשפחות השכולות, הכירו את הנופלים דרך הסיפורים, תמונות ומכתבים, אותם הם שילבו באלבומים שהכינו לכל נופל.
ביום ראשון השבוע התקיים אירוע מרגש במעמד ראש העירייה אלי דוקורסקי, יו"ר יד לבנים קריית ביאליק אורה זק, יוזם הרעיון אדיר זלצר ונציגת משרד החינוך בטי גנון.
במהלך הטקס העניקו התלמידים את האלבומים למשפחות השכולות וקיבלו תעודות הצטיינות בתחום התנדבותם.
זאת השנה השנייה שהפרויקט פועל בקרית ביאליק, ועד כה הונצחו באלבום אישי 20 חיילים.
ראש העירייה אלי דוקורסקי: "אני מבקש לציין ולחתום את התהליך המפרה והמלמד של פרויקט ההנצחה באמירת תודה לבני הנוער. בקרית ביאליק יש נוער מצוין – ערכי, מתנדב ועוזר לזולת. אני מבקש להודות לארגון יד לבנים ולמשפחות השכולות הפועלים למען הטמעת מורשת המדינה ומורשת צה"ל בקרב בני הדור הצעיר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק