המרחב השלישי

מרחב ייחודי לאמנות ולחינוך בחיפה, המציע "מפגשים חדשים עם שאלות מוכרות" של זהות ושייכות, דרך עבודה עם הצבות אמנות, עמדות התנסות לקהל, ועבודת סדנה.

ברוקן פינגז. צילום יונה פרמינגר

בית הגפן גאים להציג: המרחב השלישי -חלל לאמנות וחינוך בבית- הגפן
אוצרות: הדס זמר בן-ארי ויעל מסר

קונספט וצוות פיתוח: נוואל אבו-עיסא, אסף רון ושרקי גולני

ברוקן פינגאז, לוראן מארשל, רמי טריף, אמי ספרד, פאטמה שנאן, הדיל אבו- ג'והר, אשרף פואח'רי, אמירה זיאן, אלעד לרום, שוקה גלוטמן, אניסה אשקר ובני ווד.

המרחב השלישי הוא מרחב ייחודי לאמנות ולחינוך בחיפה, המציע "מפגשים חדשים עם שאלות מוכרות" של זהות ושייכות, דרך עבודה עם הצבות אמנות, עמדות התנסות לקהל, ועבודת סדנה. בדצמבר 2018, במסגרת "החג של החגים" ביוזמת בית הגפן בחיפה, נחנך שלב א' של הפרויקט – אשר מבקש לבחון ולהרחיב את

רצפת תבלינים של האמן לוראן מרשל צילום יחצ

האפשרויות של שימוש באמנות לטובת יצירת חוויות של דיון ולמידה, המתרכזות בין היתר בשאלות שעומדות בפני מי שחיים בחברה בין-תרבותית ומגוונת.
ההתנסויות במרחב השלישי בנויות סביב מושג הבית על חלקיו המגוונים ומשמעויותיו השונות.

נקודת המוצא הרעיונית של התערוכה במרחב השלישי היא המונח בעל אותו השם שטבע הסוציולוג והחוקר הידוע הומי באבא (Bhabha). באבא הגדיר את "המרחב השלישי" כאזור שבו שוליים או גבול נפגשים ומאפשרים תהליכי תקשורת ותרגום בין תרבויות וזהויות. המרחב החדש שנוצר כתוצאה מהמפגש, "מרחב היברידי" בלשונו של באבא, משחרר אותנו מהצורך להגדיר זהות כעמדה קבועה. במרחב השלישי אנחנו מבקשים/ות לבדוק מחדש נרטיבים וסטראוטיפים דומיננטיים בשיח הציבורי ובעזרת למידה עצמית וחוויות רב-חושיות לייצר אפשרות למגוון של נקודות מבט, זהויות וסיפורים.

שוקה גלוטמן צילום יחצ

המרחב השלישי הינו פרויקט הדגל של בית הגפן ויחודי מסוגו המתבסס על שיתוף פעולה ארוך טווח בין מחלקת החינוך והגלריה של בית- הגפן.

שעות פתיחה :
ימי שני וחמישי בין 10:00-15:00
ימי שישי בין 10:00-14:00
כל יום שבת ראשונה בכל חודש בין השעות 10:00-15:00  (2.3, 6.4, 4.5, 1.6, 6.7)

כתובת:
שדרות הציונות 33 קומה 1

גלריית בית-הגפן היא בית לאמנות עכשווית בחיפה. פעילויות הגלריה מתמקדות במספר תחומים עיקריים: תערוכת, אירועים, מפגשים בלתי אמצעיים של אמנות וקהלים, תוך דגש על אמנות פלסטינית ואמנות במרחב הציבורי. בנוסף לחללי התצוגה ברחוב הגפן 2, הגלריה אחראית על פיתוח ושימור "מוזיאון ללא קירות"-  מסלול אמנות בשכונת ואדי ניסנאס – המשמש מזה עשרים וחמש שנה כחלל תצוגה פתוח של יצירות אמנות קבועות ומתחלפות. מטרת הגלריה היא חשיפת קהל המבקרים לקולות שונים, היסטוריות נשכחות ומגוון תפיסות עולם באמצעות תרבות חזותית.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם בעד הקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי