ביקור המדען הראשי באקדמית עמק יזרעאל

המדען הראשי התרשם מהמחקרים החשובים במרכז למחקר והוראה פסיכוביולוגיים באקדמית עמק יזרעאל
 

המדען הראשי של המשרד למדע וטכנולוגיה, פרופ' אלכס בליי, ביקר באקדמית עמק יזרעאל במרכז למחקר והוראה פסיכוביולוגיים. פרופ' בליי ציין כי התרשם מאוד מסגל החוקרים ומנושאי המחקר החשובים שנמצאים במרכז העניין של הקהילה הפסיכולוגית וגם מתשתיות המחקר הקיימות באקדמית עמק יזרעאל, שמשלבות ציוד מתקדם כגון מעבדות לניטור השינה, מעבדה פסיכונוירו-אנדוקרינולוגית, מעבדה להתפתחות הילד, מעבדה חברתית, מעבדה לחקר סמים והתמכרויות, מעבדה קוגניטיבית, ומעבדת  EEG-ERP .

בתמונה משמאל לימין : פרופ' שוש שהרבני יו"ר רשות המחקר באקדמית עמק יזרעאל, פרופ' יצחק הרפז נשיא האקדמית עמק יזרעאל, פרופ' אלכס בליי, המדען הראשי במשרד המדע והטכנולוגיה, דביר טפלא, מאיה בהט, אוהד כרמלי, סטודנטים לפסיכולוגיה ועוזרי מחקר. צילום עמק יזרעאל

פרופ' איריס חיימוב, ראש המרכז למחקר והוראה פסיכוביולוגיים, הציגה את מחקרה אודות הערכת השפעת דיאטה מותאמת אישית לשינוי חיידקי המעי בזיקנה, ד"ר עמי כהן הציג את המחקר המשותף לו ולפרופ' חיימוב אודות הקשר בין התמכרות לעישון לאיכות השינה, ד"ר אורי דן הציג את המחקר המשותף לו ולד"ר סיון רז אודות הפרעות קשב וריכוז, ד "ר דורית הדר שובל הציגה את מחקרה בשיתוף ראש המרכז למחקר והוראה פסיכוביולוגיים, פרופ' אורנה צ'ישינסקי, אודות הקשר בין שימוש בסמארטפון ואיכות שינה, ד"ר אפרת בראל הציגה את מחקרה הנוירופסיכולוגי יחד עם ד"ר עמי כהן אודות אינטרקציה בין הורמוני מין, קורטיזול ואלפא עמילאז בהבדלים בין אישיים בתפקודי רגש וקוגניציה לאחר חשיפה ללחץ, ד"ר ערבה קלאי הציגה את מחקרה אודות בחינת שיטות להבנת שברים במתמטיקה, ד"ר גדיר זרייק הציגה את מחקרה בנושא השפעת איכות היחסים המוקדמים בין הורים לילדים להסתגלות בית ספרית ותקשורת רגשית וגם אודות דפוסי התמודדות עם סיטואציות חברתיות במדיה החברתית לילדים עם ובלי לקויות למידה, ד"ר מיכל אלון תירוש הציגה את מחקרה לגבי הקשר בין קבוצת השייכות של ילדים בחברה הישראלית לבין תפיסתם את ההתאמה של מנהיגים מאותן קבוצות לתפקיד. ד"ר עופרה פלינט הציגה את מחקרה בנושא הדרכת הורים לשיפור הרגלי שינה וצמצום צריכת מדיה אצל מתבגרים צעירים. בנוסף הוצג גם מחקרו של ד"ר אוהד שפסנוול אודות ההשפעה של חשיפה לאי יציבות כלכלית חולי ומוות למתח ודיכאון לאחר לידה, וכן מחקרה של פרופ' רחל סגינר, שמכהנת כראש החוג, אודות השפעת אוריינטציית עתיד וויסות עצמי על עישון מתבגרים בישראל.

סגל וסטודנטים המרכז הפסיכוביולוגי עמק יזרעאל. צילום עמק יזרעאל

המדען הראשי ציין בביקור כי "מטרתנו לשמור את ישראל בצמרת המדע העולמי וכי יש חשיבות רבה למדעי החברה, כי הבסיס לעולם מוסרי מתחיל במדעי החברה והרוח וחשוב שכל משתתפי המארג החברתי יתרמו לחברה". עוד הוסיף פרופ' בליי כי "יש בעולם תחרות על הסכמי מחקר בינלאומיים עם ישראל בכל התחומים וישראל ממוקמת בצמרת המדע העולמי, אבל מדינות אחרות, לא רק ידידותיות, מנסות להדיח אותה מעמדה מובילה זו".

פרופ' איריס חיימוב, ראש המרכז למחקר והוראה פסיכוביולוגיים באקדמית עמק יזרעאל. צילום עמק יזרעאל

הביקור באקדמית עמק יזרעאל נעשה כחלק ממדיניות המשרד לערוך ביקורי שטח כדי לקבל היזון חוזר ולגבש עדיפויות לאומיות מדעיות. במסגרת הביקור הציגו נשיא המכללה, פרופ' הרפז ויו"ר רשות המחקר באקדמית עמק יזרעאל, פרופ' שוש שהרבני סקירה אודות החוקרים הרבים באקדמית עמק יזרעאל במכונים השונים ביניהם המכון להעצמה טכנולוגית, המרכז הבינלאומי לגרנוטולוגיה ולגריאטריה, המרכז למחקר פעולה וצדק חברתי, המרכז למחקר מגוון חברתי ולקונפליקטים בין קבוצתיים, מכון הגליל למחקר ביהדות ונצרות ועוד.

מאיה בהט סטודנטית לפסיכולוגיה באקדמית עמק יזרעאל. צילום עמק יזרעאל

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך