חיפה: תושבים מגייסים "מימון המונים" למאבק במכת האנטנות

תושבי הכרמל נלחמים מזה שנתיים וחצי בחברות הסלולר ובאנטנות המפלצתיות המוצבות בלב שכונות מגורים. כעת מגיע המאבק לבית המשפט העליון, אבל לתושבים נגמר הכסף
 

מאבקם של עשרות תושבים מחיפה, המתנגדים לפעילות מתקני הסלולאר המפלצתיים בלב השכונות בעיר, ידון בקרוב בבית המשפט העליון, לאחר שחברות הסלולאר – פלאפון, סלקום ופרטנר – הגישו ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה.

השופטת המחוזית, ברכה בר-זיו, קיבלה את טענותיהם של 49 העותרים, כולם תושבי חיפה- אולם חברות התקשורת אינן מתכוונות לוותר.

 

אנטנות סלולאריות בחיפה. צילום איריס בנדר

 

איריס בנדר, מובילת מאבק התושבים, פונה היום ומבקשת סיוע בפרויקט לגיוס תמיכת המונים, אותו פתחו התושבים. 

בנדר: "מאבק התושבים הוא לא רק כדי למנוע הקמת אנטנות ליד בתים. מאבק התושבים הוא למען השגת מטרות ציבוריות, אשר ישרתו את כל הציבור הרחב בישראל: למנוע הקמת אנטנות בטכנולוגיות חדשות שלא עברו הליך תכנוני של הסדרתן בתכנית בניה. יותר מכך, אם בעקבות המאבק שלנו, תאושר לבסוף תכנית מתאר חדשה לאנטנות, אשר תכלול את העקרונות הציבוריים של יידוע הציבור, שיקול דעת לועדות העירוניות, וחובת שיפוי על חברות הסלולר – הרי שהישגים ציבוריים אלה ישרתו את כל הציבור בישראל. יש לכך השלכות לכל הארץ".

 

צילום מתוך פייסבוק איריס בנדר

 

"המאבק שלנו, קבוצת תושבים מחיפה, הוא מאבק ציבורי, למען הציבור בישראל כולו – כדי למנוע הקמה פרועה של אנטנות סלולר שלא אושרו בתכנית, וכדי לקדם עקרונות ציבוריים של יידוע הציבור, של מתן שיקול דעת לוועדות העירוניות, ושל קביעת חובת שיפוי על חברות הסלולר.

המאבק שלנו הוא גם למען ציבור התושבים כולו, ואנו מבקשים את תמיכת הציבור בגיוס התקציב הנדרש כדי להתמודד בבית המשפט העליון מול חברות הסלולר. אנחנו מצפים לתמיכתכם!".

 

לתמיכה בפרויקט: 

https://beactive.co.il/project/47150?fbclid=IwAR2tTOcEzQm7LCzEHP2oAIFQgeNaNcCmfyMhfjEFLsojIyrS6Qy2ONxx8Z4&utm_campaign=BA_HaifaSelolar_47150&utm_medium=facebook_post_06.02.2019&utm_source=facebook_post_06.02.2019


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות