שגרירים צעירים ביוון

8 תלמידים מבית הספר רבין בקריית ים בימים אלה באתונה במסגרת משלחת של שגרירים צעירים. במסגרת הביקור היו חברי המשלחת אורח הפרלמנט היווני, ביקרו במשרד החוץ, משרדי האיחוד האירופי ואגודת הסטודנטים היהודים של אוניברסיטת אתונה.

8 תלמידים מבית הספר רבין בקריית ים  בימים אלה באתונה במסגרת משלחת של שגרירים צעירים. במסגרת הביקור היו חברי המשלחת אורח הפרלמנט היווני, ביקרו במשרד החוץ, משרדי האיחוד האירופי ואגודת הסטודנטים היהודים של אוניברסיטת אתונה.

כחלק מהביקור התנדבו השגרירים הצעירים בבית אבות יהודי בעיר וסיירו באתריה ההיסטוריים. הם אף ביקרו בבית השגרירה הישראלית ביוון  ונפגשו עם בני הנוער בבתי הספר היהודים בעיר לדיבייט ומפגש שולחנות עגולים בנושאים משותפים ומעניינים.

שגרירים צעירים ביוון צילום עיריית קריית ים

את המשלחת מלווה השגריר יצחק אלדן אשר כיהן כשגריר ישראל בדנמרק, במועצת אירופה ובאונסק"ו.

חברי המשלחת משתתפים בקורס שגרירים צעירים של יוניברסיטי ובשנתיים האחרונות למדו דיפלומטיה, אומנות הדיבייט, אנגלית, אקטואליה והיסטוריה, נימוסים והליכות ועוד.

מטרתה של המשלחת היא להכשיר את חבריה   לייצג את ישראל ולהילחם בתופעות כמו BDS אנטישמיות ועוד. התכנית נועדה להפוך את התלמידים למנהיגים בקהילה המקומית ולאחר מכן מנהיגים בארץ ובעולם. לפני חודשים אחדים הופיעו משתתפיה בתחרות שהתקיימה בעיר וראש העיר דוד אבן צור אשר לקח בה חלק אף הוא אמר כי בטוח שאחד מהם עתיד להיות לבטח, ביום מן הימים ראש העיר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ים