הממונה על המחוז: "נשר ניצבת מול אתגרים כלכליים רבים"

הממונה על המחוז במשרד הפנים, רו"ח פאיז חנא, ביקר בעיריית נשר וקיימו פגישת עבודה עם ראש העיר ובכירי העירייה. בתום הביקור אמר חנא: "אתם ניצבים בפני תקציב מאתגר הכולל ירידה בהכנסות"


 

הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים, רו"ח פאיז חנא, וצוות משרדו, ביקרו השבוע בעיריית נשר וביצעו ביקורת שנתית.

במסגרת זו, התקיימו ישיבות עבודה ופגישות עם ראש העיר, רועי לוי, מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, והשדרה הניהולית בעירייה.

בפגישה לקחו חלק מטעם עיריית נשר מ"מ וסגן ראש העיר, ישי איבגי, סגן ראש העיר, גיאורגי גרשקוביץ, מהנדס העיר, אינג' ליאון גורודצקי, היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אלכס טנדלר, גזבר העירייה, רו"ח מיכה זנו, מנהל פיתוח כלכלי ברשות, אורי הדס, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה, מבקר העירייה, גלעד השג, מנהל המחלקה לרישוי עסקים, אלי ממן ובכירים נוספים.

 

ביקור הממונה על המחוז פאיז חנא, בנשר. צילום: איל לרמן/דוברות עיריית נשר

 

ראש העיר סקר בפני נציגי משרד הפנים את תקציב העיר הצפוי לשנה זו ובמסגרתו כניסה לגרעון מובנה של 11 מיליון שקלים, קיצוץ בהכנסות מבז"ן של לפחות 5 מיליון שקלים, שינוי במבנה חלוקת ההכנסות מהשטחים המשותפים, חלוקת ההכנסות מעורף הנמל שאינה כוללת את העיר, כמו כן ציין שאין לעיריית נשר כסף בתקציב הקרן לפיתוח תשתיות.

הממונה על המחוז ציין כי העיר צריכה להיערך לקיצוצים גדולים עוד יותר בהכנסות מבז"ן. עוד ציין ששטח התעסוקה המשותף צפוי להתחלק לרשויות רבות יותר והעיר נשר תפסיד כספים נוספים.

 

ביקור הממונה על המחוז פאיז חנא וצוותו בעיריית נשר. צילום: איל לרמן/דוברות עיריית נשר

 

בסיור שביצעו ברחבי העיר הציג ראש העיר את תכניות הבנייה והפיתוח לשנים הבאות, תוכניות הצפויות להגדיל את קופת העירייה, התוכניות כוללות בעיקר שטחי מסחר, אזור מחצבה 4.5 ושטחים נוספים. בנושא התוכניות הקיימות עיריית נשר מתנגדת לתוכנית "כלל" במתכונתה הנוכחית ורה"ע ביקש מהממונה שיצטרפו להתנגדות. בהמשך ציין רה"ע: "יש צורך ביטחוני בהתחדשות עירונית" ואת נושא זה הוא מקדם יום יום.

לצוות משרד הפנים הוצגה החלטת מועצת העיר על התנגדותה של עיריית נשר להקמת תאגיד מים ולהצטרפות לתאגיד איזורי. עוד הוצג כי העירייה פועלת בנושא מוכנות לחירום ומגייסת בימים אלה ממונה ביטחון וחירום שלא היה בעירייה בשנים האחרונות ולכן יש פער בנושא.

 

צילום: איל לרמן/דוברות עיריית נשר

רו"ח חנא הודה לראש העיר ולצוות העירייה על הביקור ואמר: "בשנים הקרובות יש צורך לחזק את תקציב העיר ולהוציא אותה מגרעון ולפתח מקורות הכנסה נוספים. משרד הפנים יסייע בקידום העיר בועדות חלוקת ההכנסות. אנחנו מאמינים שראש העיר וצוותו ידעו להוביל את נשר להישגים ולהוציא תוכניות לפועל".

לוי סיכם: "משרד הפנים מבין את האתגרים הכלכליים העומדים לפתחנו. בימים אלו אנחנו מכינים תוכנית ומבצעים פעולות לפיתוח כלכלי של נשר. לצערי בחמש השנים האחרונות נשר התדרדרה ואנחנו מתחילים את השיקום".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads