חיפאי נתפס כשבביתו 2.3 ק"ג מריחואנה. מדוע הוחלט כי לא יישב בכלא? 

מהיכן הגיעו אל הנאשם, תושב חיפה בן 29, כמויות הסמים אשר נמצאו בביתו? סניגורו של הנאשם שטח את טענותיו בבית המשפט וזה קיבל אותן במלואן
 

תושב חיפה נעצר בחודש אוגוסט 2016 בביתו ברחוב בית יד לבנים. במרפסת ביתו סמוך למטבח מצאו השוטרים קרטון ובו כמות גדולה של מריחואנה וכן שקיות נוספות בהן הוסלקו הסמים בבית. הנאשם הודה כי הסמים אכן שייכים לו.

נגד הנאשם, בן 29, אשר שירת בצבא בהנדסה קרבית ולאחר מכן התפרנס למחייתו כמאמן ג'ודו, הוגש כתב אישום בגין החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, של 2.3 ק"ג מריחואנה.

תסקיר שירות המבחן בעניינו של הנאשם היה שלילי וקבע כי לא נמצא מתאים לביצוע עבודות שירות. גם חוות הדעת שהגיש לגביו הממונה על עבודות השירות היתה שלילית.

 

2.3 קילו של מריחואנה. תושב חיפה הודה כי הסמים שייכים לו. צילום אילוסטרציה: דוברות משטרה

למרות כל זאת גזר בימים אלו בית משפט השלום בחיפה, עונש קל למדי על הנאשם והטיל עליו מאסר על תנאי בלבד, 2,500 שקלים קנס וכל זאת ללא יום מאסר מאחורי סורג ובריח ומבלי לרצות יום אחד של עבודות שרות.

סניגורו של הנאשם, עו"ד שלומי שרון, טען כי הנאשם לקח אחריות על מעשיו ושיתף גם את שירות המבחן כי באותה תקופה חווה קשיים כלכליים לאחר שחבר גנב ממנו פנקס צקים ועשה בהם שימוש שלא בידיעתו, לדבריו באותה תקופה מצא שיח של קנאביס ביער, עקר אותו והביא אותו לביתו לשימושו האישי, כשהקהאביס עשה לו טוב ועזר לו להירגע מהלחצים, כך סיפר הנאשם לשירות המבחן.
הפרקליטות ביקשה לגזור על הנאשם עונש מאסר בפועל וכן מאסר על תנאי לתקופה משמעותית וקנס.

 

בית המשפט קיבל את הטענות. עו"ד שלומי שרון. ייצג את הנאשם. צילום: עצמי

עו"ד שרון סיפר כי מרשו התחתן מאז האירוע וכי הוא אב לתינוקת בת 10 חודשים. עוד סיפר הסניגור לבית המשפט כי לאחר שמרשו סיים את עבודתו כמדריך ג'ודו ב-2016, הוא נקלע למצוקה ולמלחמת הישרדות במהלכה הוא עובד גם כיום בין היתר בעבודות בניה וחי מהיד לפה.

עוד טען עו"ד שרון כי בדיקות השתן שבוצעו לנאשם היו נקיות מסמים מאז מעצרו וכי אשתו אינה עובדת והוא חייב לפרנס.

בית המשפט נענה כאמור לבקשת הסניגור והטיל על הנאשם מאסר על תנאי בלבד וקנס כספי, ללא יום מאסר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות