יום ההולדת לסופרת הילדים האהובה

לרגל ציון יום ההולדת של הסופרת מרים רות, התארח שיעור ספרדית לילדים מחוננים, במרכז מרים רות לספרות ילדים במכללת אורנים את השיעור המתארח הנחו יחד קארן גרינברג, מורה לספרדית, צילום ותקשורת, ונועה יואלי, מורה לכתיבה יוצרת ולספרות.
 

השיעור נפתח ב"משחק בסימן קריאה": שיח ספרותי המתקיים בעזרת ערכת קלפים שיצרה הסופרת טלי אשר.

באדיבות המכללה.

קלפי המשחק, מאפשרים לדמיין סיפורים, לדבר על דמויות מהספרים, להיזכר בדברים שנכתבו ועל מה שעתיד להיות כתוב.. השיח התקיים עד כמה שניתן היה – בספרדית!

בהמשך פתחו הילדים את ארונות האוסף של מרים רות, הכוללים כארבעת-אלפים ספרי ילדים מאוירים מכל רחבי העולם, והציצו אל תוך הספרים הכתובים בספרדית, ניסו לקרוא מתוכם, להתרשם מהשפה ומהאיורים.

התלמידים עסקו בשאלות התרגום משפה ושפה, וניסו לתרגם לספרדית את ה"להיטים" של מרים רות – "מעשה בחמישה בלונים", "תירס חם" ו"הבית של יעל".

באדיבות המכללה

באדיבות המכללה

לפני שנים העבירה רות, שהייתה מראשוני המורים באורנים, את אוסף ספרי הילדים הייחודי שלה למכללת אורנים. האוסף כולל למעלה מ-3000 ספרי ילדים מכל רחבי העולם, ביניהם ספרים קלאסיים בעיבודים שונים, ספרים מאוירים, ספרים עבריים ולועזיים מתחילת המאה וספרי מחקר בנושא ספרות ילדים מכל העולם. זהו אוסף נדיר מאוד, המוצג עתה במרכז המחודש,  פתוח ונגיש לקהל.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך