בתה של ההרוגה מנשר: "לא היו לי חששות, זה טיול מאורגן, לא טיול של חבר'ה צעירים"

"קיבלנו מאבא את הבשורה היום בבוקר": אביב וצליל, שתי בנותיה של גלילה ביטון שנהרגה הלילה בדרום אמריקה, ייצאו עוד היום לצ'ילה, שם ממתין להם בבית החולים אביהם שנפצע אף הוא באסון
 

"קיבלנו את הבשורה היום בבוקר מאבא", סיפרה לפני זמן קצר אביב, בתה של גלילה ביטון, תושבת נשר, אשר נהרגה הלילה בתאונה במהלך התהפכות סירה בנהר בו שטו בצ'ילה במסגרת טיול מאורגן.

"אבא שלי התקשר לעדכן אותנו לגבי אמא, הוא כבר ידע מה המצב שלה", סיפרה הבת, אביב: "אבא כרגע בבית חולים, הוא נפצע בינוני. אמורים להטיס אותו לבית חולים אחר, עם מכשירים יותר חדשים בשביל לטפל בו. הוא סובל בעיקר עם שברים ממה שהבנו מהצוות הרפואי. דיברנו גם עם ראש הקבוצה בטיול וממה שהבנו היתה כנראה תקלה של הסקיפר, שלא כיוון נכון את הסירה והיתה התהפכות".

 

האב שנפצע הוא שהודיע לבנותיו על מות אמן. בצילום: ביטון ז"ל, באדיבות המשפחה

 

על אמה, סיפרה היום אביב בכאב: "אמא מדהימה. גם בבית החולים כרמל (שם עבדה ביטון ז"ל ב-20 השנים האחרונות-ק"ר) כל מי שישאל, ישר כשנכנסים מיד יודעים מי זו גלילה…. גם בנשר כולם הכירו אותה ויודעים מי היא, היא עשתה הכל כדי לעזור לכולם…. שניהם כל כך חיכו לטיול הזה. חיכו להגיע לאיזור הזה. סיפרתי להם כמה המקום הזה יפה. זה מקום שלא היה אמור לקרות בו שום דבר. לא היו לי חששות. זה טיול מאורגן זה לא טיול של חברה צעירים, לא אמור להיות שום דבר שהוא מסוכן או מסובך".

 

טרגדיה במהלך השיט. צילום: באדיבות המשפחה

 

"שוחחתי עם אמא אתמול ממש לפני שהם יצאו לשמורה" סיפרה הבת: "ידענו לאורך כל הדרך מתי הם יוצאים ולאן הם נוסעים. זה היה רק השבוע הראשון שלהם בטיול.

כרגע כולם עוזרים לנו, גם מהנהלת בית החולים כרמל, תומכים בנו וגם בעיריית נשר, ראש העיר עוזר לנו להגיע לצ'ילה וקישרו אותנו כבר עם הקהילה המקומית. אני ואחותי יוצאות לצ'ילה עוד היום".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות