ברמב"ם מתרגלים: איך מחלצים ילדים חולים מהקומה שישית?

ברמב"ם התמודדו עם תרחיש של חילוץ ילדים חולים מהקומה השישית בבית החולים לילדים שנפגע משריפה
 

צוותים משולבים של בית החולים רמב"ם ולוחמי האש מתחת הכיבוי האיזורית בחיפה, תרגלו התמודדות עם  אירוע שריפה בתוך מחלקת כירורגית ילדים, שבבית החולים לילדים ע"ש רות רפפורט, ברמב"ם.

מדובר במחלקה פעילה הממוקמת בקומה שישית, סיטואציה אשר חייבה את הצוותים השונים, הרפואיים, הסיעודיים, האחזקה, שינוע, ביטחון, בקרה ובטיחות, להתמודד במספר זירות, על פי תרחיש רלוונטי:  דליקה במטבחון הצוות, התפשטות עשן וצורך בפינוי מטופלים לאזורים בטוחים למטופלים הצעירים, למשפחותיהם ולצוות הרפואי.

 

מתרגלים: מחלקת כירורגית ילדים אפופת עשן. צילום: נתנאל אייזיק

 

במהלך התרגיל, הוכנסו בובות דמה לחדרים ממוסכי עשן, כשצוותי המחלקה ואנשי הביטחון מטעם בית החולים היו הראשונים להגיע למקום ולתפעל את האירוע. במהלכו הם נדרשו לאתר לכודים, לזהות את מוקדי האש, לנתק מערכות חיוניות, להזעיק תגבורת ולדווח למוקדי הבקרה של בית החולים ושל כיבוי אש.

מיד עם הגעת לוחמי האש, הועברה השליטה בתרגיל לטיפולם. מפקחים ובקרים חיצוניים מטעם שירותי כיבוי אש והצלה נכחו במהלך התרגיל, הנחו בזמן אמת את כוחות הביטחון של רמב"ם ובדקו את שיתוף הפעולה בין כל הגורמים בשטח.

במהלך התרגיל שולב תרחיש פתע נוסף שנועד לאתגר את התנהלות הצוותים במקום, תרחיש אשר כלל הדמיית פיצוץ שמקורו בציוד רפואי ואילץ את הצוותים השונים לעסוק גם בפינוי צוותי ההצלה.

כבאית עם סולם וצוותים ייעודים של תחנת שירותי כיבוי אש והצלה – חיפה הגיעה למקום ועסקה פינוי מטופלים מחלונות החירום שבקומה השישית של בניין האשפוז הגבוה.

 

פינוי מקומה שישית בסיוע לוחמי האש של תחנת חיפה. צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם

 

בסיום התרגיל , בו נכח גם ד"ר מיקי הלברטל, מנהלה הנכנס של הקריה הרפואית, התכנסו כל הצוותים לישיבה מסכמת אשר הכתירה את התנהלות הצדדיים ושיתוף הפעולה בהצלחה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות