ביאליק: אושר איחוד בתי הספר יד"ע ופסגות החל משנת הלימודים הקרובה

על האיחוד בין שני בתי הספר החליטו משרד החינוך בשיתוף עיריית קריית ביאליק
 

מועצת עיריית קריית ביאליק אישרה פה אחד את איחוד בתי הספר פסגות ויד"ע החל בשנת הלימודים הבאה. על האיחוד החליטו משרד החינוך בשיתוף עיריית קריית ביאליק.

בישיבת מועצת העיר אמר ראש העיר אלי דוקורסקי, כי למעט שתי שכבות גיל שימנו 32 תלמידים בכל כיתה ממוצע התלמידים בשאר השכבות יעמוד על 25-26 תלמידים בכיתה.

הנהלת העירייה נפגשה בשבוע שעבר עם נציגי ועדי ההורים של בתי הספר יד"ע ופסגות בכדי לאפשר איחוד מיטבי וקל עבור תלמידי בתי הספר. בתום הדיון הוחלט על הקמת ועדת היגוי שתלווה את האיחוד בהשתתפות נציגי העירייה, משרד החינוך, מנהלות שני בתי הספר שלושה נציגים מועדי ההורים בבתי הספר יד"ע ופסגות.

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש העיר אלי דוקורסקי פותחים את שנת הלימודים בבית ספר "פסגות" בקרית ביאליק. צילום ארכיון: עיריית קריית ביאליק

 

בפגישה סוכם, כי משרד החינוך יאפשר שמירה על הכיתות האורגניות במעבר של כיתות ה' לכיתות ו' בשנת הלימודים הקרובה תוך שיבוץ המחנכות  הקיימות. העירייה תאפשר גישה משני שערי בית הספר על מנת להקל על התלמידים המגיעים מצפונה של שכונת צור שלום ולצורך כך תאשר הרשות הצבת 2 מאבטחים. כמו כן, העירייה תעסיק מדריכי מוגנות בבית הספר  המאוחד ותגדיל את המשרות המנהלתיות: החל משנת הלימודים הבאה יעבדו בית הספר פסגות שתי מזכירות ושני אבות בית.

בנוסף לכך סוכם בפגישה כי רשת המתנ"סים העירונית תפעיל צהרון לילדי כיתות א-ג, כאשר הרשות תמשיך לסבסד את צהרוני כיתות א'. בכוונת העירייה להגיש למשרד החינוך בקשה לתוספת בינוי כיתות בבית הספר המאוחד.

כזכור, בשנת 2010 אוחדו בתי הספר רמב"ם וצור שלום עקב מספר מועט של תלמידים וכתוצאה מהאיחוד החל לפעול בית הספר פסגות. שנתיים לאחר מכן נענתה עיריית קריית ביאליק לפניית משרד החינוך ורשת ליאו בק להיות הרשות הראשונה בה יפעל בית ספר (KIPP)   יד"ע לפי המודל של רשת בתי הספר אמריקאים לצמצום פערים.

עם סגירת המיזם על ידי ליאו בק, עירית קריית ביאליק עשתה ככל יכולתה בכדי להמשיך ולשמר את בית הספר תוך שיתוף גופים נוספים דוגמת קרן רש"י ומשרד החינוך, אך מיעוט התלמידים בבית הספר (כיתות לא תקניות) לא אפשר להמשיך ולהפעילו.,

 

ראש העיר אלי דוקורסקי בבית הספר פסגות בתחילת החודש. צילום מתוך פייסבוק אלי דוקורסקי

 

לאחר בחינה מעמיקה של כל הנתונים, הגיעו משרד החינוך ועיריית קריית ביאליק למסקנה כי המסגרת הנוכחית של בית הספר יד"ע אינה מעניקה את המענים המיטביים הנדרשים לתלמידיו. רק בית ספר אחד חזק ומאוחד אשר פועל במשאבים משותפים של המשרד החינוך והרשות המקומית יוכל להתקיים, להתפתח וגם להעניק לכל תלמיד מעטפת חינוכית ראויה.

עקב כך החליטו משרד החינוך בשיתוף עיריית קריית ביאליק על איחוד מחודש של בתי הספר יד"ע ופסגות לבית ספר אחד שיפעל החל משנת הלימודים הבאה במבנה בית הספר פסגות ויאפשר   משאבים מוגדלים,  תוספת שעות לימוד, שעות פיצול במקצועות הליבה ועוד.

מנהל אגף החינוך , עמי ראובן:" אנו נעשה הכל יחד עם משרד החינוך ובשיתוף הנהגת ההורים בכדי להבטיח כי מהלך האיחוד יתבצע באופן מיטבי ומותאם לכלל הצרכים. אנו מבקשים שיתוף פעולה מלא מצד ציבור ההורים לטובת ילדינו".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך