מקורי: איך הפתיעו פקחים את רוכבי האופניים החשמליים בקריית ים?

 מבצע חדש ברחובות לאכיפת חוקי הרכיבה על אופניים חשמליים. הרוכבים הופתעו השבוע מהצעה מקורית במיוחד
 

"חבשת או נקנסת" – יוזמה מקורית של עיריית קריית ים יצאה השבוע לדרך במטרה לאכוף את חוקי הרכיבה על אופניים חשמליים   ולעודד את הרוכבים לחבוש קסדה בעת הרכיבה.

את היוזמה הגה ראש העיר, דוד אבן צור, ובמסגרתה מציעים פקחי ושוטרי השיטור העירוני לרוכבי האופניים "קסדה בהשאלה".

הרעיון הוא כי כל רוכב אופניים הנתפס כשהוא בלי קסדה, מקבל קנס בסך 250 שקלים. במקביל מציעים לו השוטרים והפקחים קסדה בהשאלה אותה הוא מקבל ל- 48 שעות, במהלכן הוא יכול לרכוש קסדה העולה כ- 80 שקל ולהימנע מהקנס.

 

חשיבה מקורית בקריית ים. פקחי העירייה השבוע, מעניקים לאחד הרוכבים את הקסדה. צילום: דוברות עיריית קריית ים

כחלק מהמבצע רכשה העירייה בשיתוף עם רשת חנויות האופניים רוזן את מינץ כמה עשרות קסדות תקניות אותן היא מחלקת לרוכבים בהשאלה.

רוכבים המתייצבים בנקודת המשטרה מחזירים את הקסדה שקיבלו ומציגים קסדה שרכשו וחשבונית, וזוכים בביטול הדו"ח המקורי והמרתו באזהרה.

בעירייה ובשיטור העירוני מאמינים כי בדרך זו ניתן להביא לשינוי בדפוסי הרכיבה של בני הנוער והתושבים על אופניים ברחבי העיר ולמנוע תאונות מיותרות.

מבצע האכיפה המקורי והיצירתי הינו חלק ממבצע אכיפה רחב המתנהל לאחרונה בקריית ים.

בשבועות האחרונים ערכו אנשי הפיקוח והשיטור מפגשים והרצאות בפני תלמידי בתי הספר, הציגו בפניהם את עיקרי החוקים החדשים בנושא הרכיבה על אופניים חשמליים, חידדו באוזניהם את הסכנות הכרוכות ברכיבה בניגוד לחוק והדגישו את הענישה והקנסות הכבדים הצפויים לעבריינים.

מיד בתום מסע ההסברה ערכו אנשי השיטור והפיקוח מארבים ברחובות ובכניסות וביציאות מבתי הספר בעיר וחילקו לרוכבי האופניים העבריינים דוחות אזהרה.

 

מבצע אכיפה מקורי ויצירתי – חלק ממבצע רחב המתנהל לאחרונה בקריית ים. צילום: אילוסטרציה

שימו לב כי החל מהשבוע נכנס המבצע לשלב המעשי ומעתה מחלקים השוטרים והפקחים דו"חות אמת לעבריינים וכמו כן מציגים בפניהם האפשרות לדו"חות "קסדה בהשאלה".

ראש העיר, דוד אבן צור, הביע את תקוותו כי המבצע יביא לשינוי דפוסי הרכיבה ברחבי העיר גם בקרב הצעירים וגם בקרב רוכבי האופניים המבוגרים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות