להיות סגן אלוף עולם בענף שהוא לא כדורסל או כדורגל משאיר אותך בצל ומכריח אותך להילחם על כל שקל….

אלון דוידובסקי הוא סגן אלוף העולם בריקודים סלונים. כן, יש דבר כזה. הוא מביא כבוד לישראל ולחיפה ועדיין לא מצליח למצוא לעצמו ולבת הזוג שלו לריקודים ספונסר שיעזור להם לכבוש את המקום הראשון בעולם בריקודים סלונים. לידיעת הנוגעים בדבר….
מדליית כסף. אלון ואלינה. אלבום פרטי

מדליית כסף. אלון ואלינה. אלבום פרטי

אלופי הארץ. אלון ואלינה.. אלבום פרטי

אלופי הארץ. אלון ואלינה.. אלבום פרטי

רוצה להיות אלוף עולם! אלון. אלבום פרטי

רוצה להיות אלוף עולם! אלון. אלבום פרטי

אלון דוידובסקי הוא  צעיר חיפאי רק בן 23 אבל רב פעלים. הבחור אלוף ישראל בריקודים לטיניים לשנת 2015, שימש כעוזר כוריאוגרף בתוכנית רוקדים עם כוכבים בעונה 7 בערוץ 2, בעל בית ספר לריקודים סלונים ולטינו אמריקאים באזור הצפון וחיפה, מדריך זומבה וגם…  מייצג את מדינת ישראל באליפויות הארץ ,תחרויות בינלאומיות ואליפויות עולם. השבוע התקיימה באשדוד תחרות גביע עולם בריקודים סלוניים ולטינו אמריקאים לשנת 2015. בתחרות השתתפו כ-400 רקדנים מכל רחבי העולם:  מהונג-קונג, סלובניה, לטביה, פולין, רוסיה, בלורוסיה, אוקראינה, ישראל ועוד… הרקדנים שהשתתפו בתחרות היו מגיל 6 ועד 60, ביניהם גם משתתפי התכנית "רוקדים עם כוכבים" ואלופים ופיינליסטים של אליפויות אירופה ועולם וכל זאת לעיני שופטים מהארץ ומחו"ל… אלון ובת זוגו לריקוד בארבע השנים האחרונות אלינה שוסטין הגיעו למקום השניוזכו במדליית כסף! כבוד!

אלון, ריקודים סלונים?????

הגעתי לריקודים סלונים אחרי שההורים שלי התייאשו ממני כי לא ידעו לאיזה חוג להביא אותי, כי לא התעניינתי בשום חוג. לא שחייה, לא קראטה, לא כדורסל או  ציור או כדורגל …בגיל 6 הגעתי לשיעור הראשון בחיים שלי ומשם יצאתי בצרחות ובבכי שאני לא רוצה לרקוד ולשמוע את המילה ריקודים סלונים בחיים שלי . בגיל 9 הגעתי ביחד עם שכנה שלי ,יד ביד, לאימא שלי ואמרתי לה- אנחנו הולכים לרקוד ביחד ומאז הכל היסטוריה. עד היום התחריתי בכל תחרות שהתקיימה בארץ, טסתי למחנות אימונים, השתלמויות ואליפויות, ולא הייתה לי הפסקה אחת בקריירה מאז…

חשבת שתזכה?

ההכנות לתחרות היו מאוד מעמיסות ולכן לא הספקתי אפילו לראות מול אילו זוגות מחול אני בכלל מתחרה. רק בשנייה שעליתי על הרחבה לרקוד הבנתי שיש לי מתחרים חזקים ומוכרים ואני חייב להביא את כל כולי לריקוד. השאיפה תמיד לרקוד ולזכות במקום הראשון!!!

איך הרגשת?

מאושר. תמיד כיף לקטוף את פירות ההצלחה בסופה של עבודה קשה!

איך אתה מסתדר עם בת הזוג?

יש לנו כימייה מאוד טובה. כמו אצל כל זוג- ישנם ריבים ועליות ומורדות, כיוון שזוהי עבודה צוות לכל דבר, אבל מה שמחזק אותנו זאת המטרה המשותפת שלנו להצלחה ודחיפה קדימה להישג הבא!

יש לזה מקום בחיפה?

כן. לאחרונה פתחתי קורס לריקודים לטיניים וסלונים למבוגרים, במרכז הכרמל, בימי שבת, שם אני מלמד את כל הסגנונות של הריקודים הלטיניים והאירופאים, ככה שמי שמגיע הולך ליהנות…לא חייב עם בן זוג או בת זוג.

מה בהמשך?

לטווח הקצר- יש לנו מחנה אימונים שיתקיים באוגוסט, בוונציה, אצל מאמנת אלופי עולם, קרולין סמית, ומשם- מתכוננים לעונת התחרויות החדשה שתתחיל באוקטובר. לטווח הארוך- להיות אלוף עולם! על החלום הגדול אני לא מוותר! ובשביל להיות אלוף עולם צריך שיהיה לך ספונסר…

על מה ולמה צריך ספונסר למקצוע זה?

ענף הריקודים הסלונים הוא ספורט בינלאומי לכל דבר הדורש מאיתנו הספורטאים כושר גופני ואימונים אינטנסיביים. יחד עם זאת המראה החיצוני הוא קריטריון מאוד חשוב ויקר ולצערי הענף עדיין לא הגיע להכרה בארץ ברמה של כדורסל וכדורגל ושום גוף במדינת ישראל לא משקיע בריקודים סלונים…. הענף כולל סמינרים, השתלמויות, מחנות אימונים בחול, תחרויות ואליפויות עולם שמתקיימות מידי חודש, כולל הוצאות על לינה, טיסות וכניסה לתחרויות, שיעורים פרטיים מהמורים הטובים בעולם, הוצאות על ביגוד לתחרויות ונעלי ריקוד. בסכומים מסתכמים בעשרות אלפי שקלים לחודש . אלינה ואני מממנים לעצמנו את ההתקדמות בענף הספורט והשמירה על הרמה הגבוהה, ללא שום תמיכה ממדינת ישראל. ככה שהחיפוש לספונסר ולגוף שיעזור לנו להמשיך להביא הישגים למדינת ישראל ממשיך….


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות