"בית חם ואוהב": עיריית נשר חנכה מועדונית לילדים עם צרכים מיוחדים

חנוכת המועדונית התקיימה בשיתוף עם קרן שלם ומשרד העבודה. המועדונית תשמש בית חם ואוהב לילדים עם צרכים מיוחדים

 

המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, חנכה השבוע ברחוב הוורדים, מועדונית לילדים עם צרכים מיוחדים.

המועדונית תשמש בית חם, מקבל ואוהב לילדים שיתכנסו בה.

טקס גזירת הסרט התקיים במעמד ראש העיר נשר, רועי לוי, ראש העיר קרית ביאליק ויו"ר קרן שלם, אלי דוקורסקי, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, אופיר אבוחצירה, המשנה לראש העיר, אדוה קאופמן, סגן ראש העיר, גאורגי גרשקוביץ, מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, מפקחת מנהל מוגבלויות במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, קרן נמרוד, סמנכ"ל פיתוח פרויקטים ב"קרן שלם", מיקי כהן וצוות המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר.

 

גוזרים את הסרט, לוי ודוקורסקי. צילום: עיריית נשר

 

המרכז הוקם בהשקעה כספית כוללת בסך של 230 אלף ₪, מתוכם 180 אלף ₪ מענק מ"קרן שלם", ו-50 אלף ₪ נוספים מתקציב העירייה.

משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים שותף לפרויקט ומתקצב מדי חודש, יחד עם העירייה את עלות האחזקה השוטפת של המועדונית.

 

בצילום, מימין: אלי דוקורסקי, רועי לוי, מיקי כהן ואופיר אבוחצירה. צילום: עיריית נשר

 

את המועדונית, המשרתת את תושבי העיר נשר, מפעילה עמותת "גן הילד", המתמחה בפעילויות פנאי והעשרה לילדים עם צרכים מיוחדים. המקום רוהט באווירה ביתית וחמה, ובין השאר הותקנו בחצר המועדונית מתקני כושר מיוחדים המותאמים עבור ילדים ובני נוער עם נכויות. ילדי המועדונית זוכים גם לארוחה חמה, לפעילויות פנאי והעשרה מגוונות.

ראש העיר, רועי לוי: "כחלק מהחזון להנגשה וקידום פעילויות ומתקנים לילדים עם צרכים מיוחדים זכיתי היום לפתוח את המועדונית. אני רוצה להודות לקרן שלם על התרומה הנדיבה שעזרה לנו מאוד ולמחלקה לשירותים חברתיים על העבודה הנהדרת שאותה הם מבצעים באהבה גדולה".

 

בצילום: אופיר אבוחצירה אדוה קאופמן רועי לוי דוקורסקי גיאורגי גרשקוביץ וצחי שומרוני. צילום: עיריית נשר

 

המשנה לראש העיר, אדוה קאופמן: "היום הצבנו אבן דרך נוספת בדרך ארוכה למען כלל תושבי נשר. שיתוף הפעולה בין מחלקות העירייה בתוספת התמיכה של קרן 'שלם' וסיוע ממשרדי הממשלה הביא תוצאה מדהימה וגאווה גדולה לעיר, שעושה עוד צעד משמעותי למען קידום השירותים החברתיים. עיריית נשר בהובלת ראש העיר, רועי לוי, שמה לה יעדים רבים, חלקם כבר רואים אור, כדוגמת מועדונית 'הורדים' שחנכנו היום אשר תשמש בית חם ומקבל לילדים עם צרכים מיוחדים וחלקם עוד בתהליכי תכנון וביצוע שונים. בקרוב נקדם עוד פרויקטים למען תושבי נשר".

 

חנוכת המועדונית, השבוע בנשר. צילום: עיריית נשר

 

מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, אופיר אבוחצירה:

"בתחילת 2017 החלטנו לצאת למהלך כללי בתחום הצרכים המיוחדים. קיימנו שולחן עגול עירוני בהשתתפות אנשי מקצוע, תושבים, ובהם גם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. אחת הסוגיות שעלו וחזרו הייתה תחום הפנאי לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים. ראינו שכאן, בנשר, חסר מענה של פנאי וחברה בשעות אחר הצהריים לילדים אלו, ובאותו היום החלטנו לצאת למהלך של פתיחת מועדון חברתי לילדים עם צרכים מיוחדים.

לקח זמן, כמו הרבה דברים שדורשים השקעה של כח אדם וכסף רב, אבל הנה, אנחנו כאן, והמועדונית היא כבר עובדה קיימת, חיה ובועטת. המועדונית הינה חלק מרצף שירותים שהקמנו לטובת ילדים ומבוגרים עם מוגבלויות", אמר אבוחצירה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר