עוקץ אכזרי במיוחד: 12 תושבי חיפה והקריות נעצרו בחשד שהונו קשישים ומוגבלים

כעת, בתום חקירה סמויה שארכה שנה וחצי, ניתן לפרסם כי 12 תושבי חיפה והקריות חשודים בביצוע עבירות מרמה והונאה כלפי קשישים ומוגבלים, ביותר מ– 150 תיקים שונים. איך פעלה השיטה?
 

כעת ניתן לפרסם כי בתום חקירה סמויה שארכה שנה וחצי, נעצרו הבוקר 12 תושבי חיפה והקריות, בחשד לעבירות מרמה והונאה כלפי קשישים ומוגבלים ביותר מ– 150 תיקים שונים. הקורבנות אותרו באמצעות הרשתות החברתיות.

היחידה המרכזית במחוז חוף, ניהלה במהלך השנה וחצי האחרונות, בשיתוף עם רשות המיסים, הרשות להגנת הצרכן והרשות לאיסור הלבנת הון, חקירה סמויה ומורכבת שהתמקדה במספר חברות באזור חיפה והקריות, אשר על פי החשד עסקו בעבירות מרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, עבירות מס בהיקף של מליוני שקלים ועבירות נוספות, תוך ביצוע עושק וניצול אוכלוסיות מוחלשות ופגיעות במיוחד, בהן קשישים, מוגבלים ועולים חדשים.

 

 

מעצרים והחרמת מסמכים ומחשבים הבוקר בחיפה ובקריות. צילום: דוברות המשטרה

במהלך החקירה הסמויה בחנו החוקרים מעל 150 תלונות, שהעלו קווי דמיון בשיטת הביצוע שלהן ולכן פעלו רשויות האכיפה במגוון פעולות חקירה ומודיעין, במטרה לאסוף את הראיות הנדרשות כנגד החשודים.

מהחקירה עד כה עולה כי החשודים נהגו לאתר את הקורבנות הפוטנציאלים באמצעות פרסומים ברשתות חברתיות ובשיחות טלפון (טלמרקטינג), תוך שהם מציעים לכאורה שירותים פיננסיים תמורת תשלום וכך מוציאים מהקורבנות כספים רבים במרמה ומבלי לספק כל תמורה. כך למשל ביצעו  על פי החשד מכירת פוליסה פיקטיבית של שירותי תיקון למוצרי חשמל, דרישת "דמי ניהול תיק" בסך מאות שקלים לבחינת מתן הלוואה (שאינה קיימת כלל), שירות "ניקיון צ'קים" תוך גביית הכסף ואי העברתו לבעליו, ועוד.

 

הבוקר הגיעו השוטרים לבתיהם ולמשרדיהם של 12 החשודים בחיפה ובקריות. צילום: דוברות המשטרה

הבוקר, עם המעבר לשלב הגלוי ומעצר החשודים, ערכו החוקרים חיפוש במשרדיהם ובבתיהם ונתפסו מסמכים, מחשבים והתקני אחסון העשויים לשמש כראיות בתיק וכמו כן רכבי יוקרה אשר גם אותם תבקש המשטרה לחלט מידי החשודים.

"הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, שמה לה את המלחמה בתופעה של ניצול לרעה של אוכלוסיות מוחלשות בראש סדר העדיפויות והיא פועלת בכל המישורים העומדים לרשותה, בין השאר בשילוב המשטרה ורשות המיסים. ככל שיידרש חקירתית, תבחן המשטרה את הבאתם של מי מהחשודים לדיון מחר בבוקר בבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם. משטרת ישראל, יחד עם כלל רשויות האכיפה הנוספות, תמשיך לפעול להגנה על שלום ובטחון הציבור תוך מתן קשב מיוחד לאוכלוסיות מוחלשות ומיצוי מלוא חומרת הדין עם אלה הבוחרים לעשוק, תוך ניצול פגיעותם" כך נמסר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות