הפנינג "קריאה אחרונה להתחסן" במרכז הילד של כללית בקריית אתא

כללית: "מנות אחרונות של חיסוני השפעת, חשוב למהר ולחסן את הילדים מכיוון שהם בסיכון גבוה לחלות ולפתח סיבוכים"
 

150 ילדים ומלווים מבוגרים הוזמנו לאירוע חיסוני שפעת שנערך במרכז לבריאות הילד של כללית, במרפאת לב הקריה בקריית אתא.

את המרפאה מנהל ד"ר הורניק דב. האירוע נערך במטרה להגביר את היענות ההורים לחיסון ילדיהם כנגד שפעת וזאת נוכח דיווחי משרד הבריאות על עליה משמעותית בתחלואת השפעת, בחומרה ובסיבוכים, תופעה אותה ניתן לצמצם על ידי מתן חיסון בזריקה או בשאיפה לאף – פלומיסט.

בכללית נותרה כמות מועטה של מנות חיסון ולשם כך יזם צוות המרכז לבריאות הילד ב"לב הקריה", הפנינג מהנה לעידוד החיסון בשלב האחרון שעוד ניתן לקבלו.

 

אירוע בריאות לעידוד חיסונים במרכז בריאות הילד בלב הקריה. צילום: דוברות כללית

 

במהלך האירוע נפגשו הילדים עם דמות בובת חמודי, ראו כיצד חמודי מתחסן ללא חשש ונהנו מהפעלות מהנות. האירוע אורגן ע"י אתי איבגי, המנהלת האדמיניסטרטיבית והאחות אדוה סימרוט, ובמהלכו גם ניתנו חיסונים לילדים והורים רבים אשר הצהירו כי שוכנעו לחסן את ילדיהם בשנה הבאה, כבר בתחילת מבצע החיסונים.

מניסיוננו, מדגיש צוות כללית, ילדים הם סוכני המידע ושינוי ההתנהגותי החשוב ביותר. כשהמסר מועבר באופן מהנה ותוך השתתפותם הפעילה, הוא גם מופנם. מעבר לכך, מצאנו שביקור במרפאה ופעילות מהנה עם הצוות, שלא בעת מחלה או בדיקה, יוצר עבור הילד אסוציאציה חיובית. בהמשך, הוא ישתף פעולה טוב יותר, גם כשיידרש מתן טיפול, כי המקום והצוות המטפל אינם נתפסים אצלו כאיום אלא, קשורים בחוויה מהנה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות