עזבו את הטלפונים ובואו לרקוד

ענבל אלנקווה מציגה בפנינו את המיזם החדש שלה שמקורו בסין, ונועד לגרום לנו להתנתק מעט מהשגרה: תכירו את Urban Dance
 

ענבל אלנקווה, מפיקת אירועים חיפאית הנמצאת על קו סין- ישראל החליטה במיזם משלה, לאמץ טרנד שנתקלה בו במהלך שהותה בסין: "Urban Dance- כשכושר, ריקוד, חברים ושכנים נפגשים, נוצרים עולמות תוכן חדשים".

המיזם, יחל ביום רביעי,ה- 13.3, בשיתוף עם המחלקה לקהילה בעיריית חיפה.

ענבל, ספרי לנו מעט על המיזם הזה.

"זהו מיזם שמטרתו מפגש איכות עם הילדים, המשפחה, השכנים והחברים. לברוח לשעה ממירוץ החיים השוחק להניח את הטלפון והמחשב בצד, ופשוט לבוא לרקוד, להכיר חברים חדשים, לחמם את הגוף ולחזור למציאות האמיתית כמו פעם, כשהיינו ילדים".

להתנתק מהשגרה. תמונה: אלבום פרטי

להתנתק מהשגרה. תמונה: אלבום פרטי

ומהיכן הרעיון?

"מורה אמריקאי באוניברסיטה בסין פיתח שעורי ריקוד חברתיים במטרה לחבר בין תושבים אמריקאים בשאנגחאי לתושבים המקומיים. במפגשי ריקוד דו שבועיים, בימים ובשעות קבועות, הוא הצליח לחבר בין שכבות גיל ואוכלוסיה שונות. הרעיון תפס כמו אש בשדה קוצים, והפך לטרנד וויראלי בכל סין. מעל מיליון סינים יורדים לרחובות לרקוד פעמיים בשבוע".

ומהו סגנון הריקודים?

"אורבן דאנס הוא הכלאה שלושה סגנונות ריקוד: פאנקי, היפ הופ וזומבה. השילוב של שלושתם מייצר שיעור אירובי יחסית קל המותאם לקהל יעד רחב החל מגיל 5. בניית הכוריאוגרפיה מבוצעת על ידי גפן סלובוסקי בצפון מובילה בתחום ריקוד הפאנקי. הרעיון מאחורי בחירת אופי הריקוד הוא להכניס ווייב צעיר, תוסס, ומודרני".

תכירו.

אני מבינה שאת ממש מתחברת לנושא הזה באופן אישי.

"לגמרי. בעידן שבו חיינו וכל סובבנו מתחברים לנייד והמקלדת באינפוזיה, כשילדנו קשורים בחבל הטבור לנייד והפורטנייט, כשהווטסאפ, הפייסבוק והאינסטגרם הופכים להיות הקשר העיקרי לחברנו ולסובבנו, אנחנו מבינים שחייבים לעשות לזה סוף!".

"צריך לקחת הפסקה, זמן איכות להיכרויות וחברויות חדשות בסביבה הטבעית שלנו- בשכונה מתחת לבית".

ריקוד אורבני.

ריקוד אורבני.

מה השאיפה שלך בכל הנוגע למיזם הזה?

"השאיפה שלי היא באמת להגיע לפריסה ארצית עם הטרנד, ושהוא יצבור תאוצה".

אז לחיפאים שמתעניינים, מתי ואיפה?

"כל מה שצריך לעשות הוא להגיע לגן אבשלום השכונתי בכרמליה, וליהנות מחווית בילוי ספורטיבית קהילתית החל מהשעה 17:00, 13.03.18 ביום רביעי. בואו איתנו להחדיר את הטרנד הזה לשכונה!".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה