הסכם ידידות עם העיר צ׳יסאק, מגואטמלה

אלי דוקורסקי השתתף בוועידת שלטון מקומי לחדשנות עירונית בה לקחו חלק נציגי רשויות מחו"ל – דוקורסקי חתם על הסכם ידידות עם העיר צ׳יסאק, מגואטמלה, המדינה השניה שהעבירה לאחרונה את שגרירותה לירושלים

במסגרת שדרוג היחסים בין ישראל וגואטמלה, שהעבירה באחרונה את שגרירותה לירושלים, חתם דוקורסקי על הסכם ידידות עם העיר צ׳יסאק מגואטמלה ועם עומד בראשה מר סלווין ריוורה. החתימה נעשתה במעמד שגריר.

ראש העיר קריית ביאליק ייצג את הקרייה בוועידה הבינלאומית לחדשנות עירונית, MUNI-EXPO 2019, של מרכז השלטון המקומי, אשר נערכה בגני התערוכה בתל אביב.

ראש העיר , אלי דוקורסקי עם שגריר גואטמלה בישראל מר מריו בוקרו וראש העיר צ׳יסאק  מר סלווין ריוורה צילום עיריית קריית ביאליק

במהלך הוועידה קיים דוקורסקי פגישות לקידום התוכנית "העיר החכמה", סייר בתערוכת "חדשנות עירונית" על מנת לבחון פיתוחים טכנולוגיים חדשים של חברות ישראליות בתחום התשתיות, התאורה, המרחב הציבורי, הנגישות,  ועוד. " קריית ביאליק נמצאת בין הערים המובילות בתחום התייעלות אנרגטית ושימוש בתאורה "חכמה". ועידת שלטון מקומי היא אפשרות ללמוד ולהתעדכן על מנת להצעיד את העיר. גם המפגש בין ראשי רשויות הן מישראל והן מחו"ל הוא הזדמנות נהדרת ללמידת עמיתים ושיתוף בידע ", ציין דוקורסקי.

 שיא האירוע היה טקס החתימה על הסכם ידידות עם ראשי ערים מגואטמלה. דוקורסקי אף הזמין את  שגריר גואטמלה בישראל מריו בוקרו לבקר בקריית ביאליק ונענה בשמחה: ""אני רואה בהרחבת השותפות עם הערים ברחבי העולם במיוחד עם המדינות הידידותיות לישראל שלא חוששות להביא את תמיכתן נדבך חשוב".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק