האקדמית גליל מערבי: גידול במספר הסטודנטים

על אף המיתון שצפה המל"ג בביקוש להשכלה גבוהה, האקדמית גליל מערבי מציינת עלייה דרסטית במספר הסטודנטים החדשים
 

בשנים האחרונות חלה האטה משמעותית ואף נסיגה במספר הסטודנטים הנרשמים ללימודי תואר ראשון בישראל. הנתונים האחרונים שפרסמו המל"ג והלמ"ס מראים כי מערכת ההשכלה הגבוהה אינה מצליחה יותר להגדיל את מספר הסטודנטים, למרות מאמצי המל"ג בשנים האחרונות לשנות את המגמה. על אף שכיום ישראל נחשבת לאחת המדינות המשכילות בעולם, אם מספר הסטודנטים ימשיך לרדת תחול ירידה גם בשיעור האקדמאיים באוכלוסייה הכללית. הנתונים מראים כי הגידול במספר הסטודנטים נעצר בכל סוגי מוסדות ההשכלה הגבוהה ובחלקם הגדול אף נרשמה ירידה.

 

במכללה מצביעים הנתונים על עלייה של 62% במספר הסטודנטים שהחלו את לימודיהם קרדיט שמעון איפרגן

"לשמחתנו, באקדמית גליל מערבי המצב שונה לחלוטין", מסביר מנכ"ל האקדמית גליל מערבי אבינעם לזרוב. "על אף שאנו מוסד אקדמי הממוקם בפריפריה הגאוגרפית והחברתית של ישראל, אנו רואים זינוק בביקוש להשכלה אקדמית של הצעירים באזור. ההשכלה האקדמית היא גורם חשוב ביותר בצמצום פערים חברתיים ואנו שמחים על הזכות להקנות ידע וחוויה אקדמית, בעזרת סגל מרצים מהשורה הראשונה המלמד באקדמית".

מנכ"ל האקדמית גליל מערבי אבינעם לזרוב. קרדיט דוד סקורי

עם פתיחת סמסטר האביב במכללה מצביעים הנתונים על עלייה של 62% במספר הסטודנטים שהחלו את לימודיהם לעומת סמסטר אביב דאשתקד. מהנתונים עולה כי העלייה בביקוש להשכלה אקדמית הוא דווקא אצל צעירות מאזור הגליל המערבי השואפות לרכוש השכלה אקדמית.

הסמסטר הנוכחי ממשיך את המגמה של השנים האחרונות כאשר התארים המבוקשים ביותר הם ניהול, כלכלה, חשבונאות ולוגיסטיקה, הנלמדים בבית הספר לניהול של האקדמית גליל מערבי. בית הספר לניהול מציע תארים יישומיים הפותחים בפני הסטודנטים שער לקריירה מאתגרת ולקידום מקצועי בעולם העסקי של המחר. התכנית מכוונת להכשרת מנהלים מקצועיים ומקנה ידע נרחב במדעי החברה וההתנהגות המזינים את מקצועות הניהול, החשבונאות, הכלכלה והמימון, הלוגיסטיקה, ניהול משאבי האנוש ועוד. סגל בית הספר לניהול מורכב מטובי המרצים בתחום, מובילים מצוינות אקדמית עם דגש על רכישת כלים יישומיים, שיסייעו לבוגרים להשתלב בשדרת הניהול בארגונים שונים.

נשיא האקדמית גליל מערבי פרופסור נסים בן-דוד. יחצ

במסגרת לימודיהם, הסטודנטים לוקחים חלק בתוכנית ה"פרקטיקום" המתבצעת בארגונים עסקיים וחברתיים באזור הצפון ומעניקה למשתתפים כלים יישומיים בניהול ובכלכלה בליווי צמוד של מנהל בארגון ומרצה מהמכללה. התכנית משלבת ידע תיאורטי, שיטות מחקר, התנסות בכלי חשיבה, פתרון בעיות והתמודדות מעשית עם סוגיות ניהוליות.

נשיא האקדמית גליל מערבי פרופסור נסים בן-דוד: "המכללה הינה נקודת מפגש תרבותית שבה ניתנת הזדמנות לסטודנטים המגיעים מרקעים שונים להכיר באופן בלתי אמצעי את הפסיפס החברתי-תרבותי המאפיין את הגליל המערבי. הסטודנטים מקבלים חוויית לימודים וחיי קמפוס משמעותיים באווירה נוחה ומכבדת. להצלחה הערכית והאקדמית של בוגרינו יש אבא ואמא וצעירי האזור מכירים בכך ונרשמים ללימודים במכללה. אני מברך את הסטודנטים החדשים עם תחילת לימודיהם ומאחל להם שיעשירו את הידע שלהם, שיצליחו בלימודים ושיכבשו את היעדים שהציבו לעצמם. הצלחתם היא הצלחתה של מדינת ישראל כולה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך