ביצועים משופרים

בדירוג רשויות מקומיות בישראל קרית ביאליק מדורגת במקום הראשון מבין ערי הקריות, עם שיפור משמעותי בביצוע: מקום 6 בארץ בשנת 2015 לעומת מקום 12 בשנת 2014 * ראש העירייה דוקורסקי: "ניתן לראות את הקפיצה הגדולה שעשתה קרית ביאליק בקבוצת הערים בהן עד 50 אלף תושבים"

"ניתן לראות את הקפיצה הגדולה שעשתה עיריית קרית ביאליק בקבוצת הערים בהן עד 50 אלף תושבים". צילום עיריית קרית ביאליק

"ניתן לראות את הקפיצה הגדולה שעשתה עיריית קרית ביאליק בקבוצת הערים בהן עד 50 אלף תושבים". צילום עיריית קרית ביאליק

בדירוג רשויות מקומיות בישראל, בין הערים הקטנות שמספר תושביהן מתחת ל-50 אלף בני אדם, קרית ביאליק מדורגת במקום הראשון בין הקריות ובמקום ה-6 בארץ. קבוצת "דן אנד ברדסטריט ישראל" ו"גלובס – עיתון העסקים של ישראל", פרסמו את טיוטת דירוג רשויות מקומיות לשנת 2015 שהוכנה על ידי כלכלני הקבוצה. על פי הנתונים, עיריית קרית ביאליק שיפרה באופן דרמטי את הדירוג כשהעפילה למקום ה-6 לאחר שדורגה במקום ה-12 בשנת 2014.
בזכות היציבות הפיננסית של קרית ביאליק, יכולתה לגבות את מסי העירייה והתנהלות יעילה של העירייה מבחינה תפעולית פיננסית, העיר שמונה 43,029 תושבים, הגיעה השנה למקום גבוה בין הערים הקטנות וסיימה את השנה עם עודף תקציבי של 0.3% מהתקציב הרגיל – היחידה מבין ערי הקריות. קרית ביאליק מחזיקה בשיעורי גביית מיסים של 0.91% כאשר מבחינה סוציו-אקונומית היא מדורגת באשכול 6 מתוף 10. הדירוג הסוציו-אקונומי מבדיל בין האוכלוסיות חזקות לבין החלשות על פי נתוני הלמ"ס ובוחן בין היתר ההכנסה הממוצעת לנפש, רמת המינוע (סך כל כלי הרכב הפרטיים מחולק במספר התושבים), אחוז זכאים לתעודת בגרות, אחוז הסטודנטים, אחוז דורשי עבודה, יחס תלות ואחוז מקבלי גמלה להבטחת הכנסה.
ראש העירייה אלי דוקורסקי: "אני מודה להנהלת העיריה ולעובדיה על העבודה המאומצת ויעילה. ניתן לראות את הקפיצה הגדולה שעשתה עיריית קרית ביאליק בקבוצת הערים בהן עד 50 אלף תושבים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק