קריית ים לבשה חג (וידאו)

הישג חסר תקדים לקריית ים: לראשונה בתולדותיה זכתה העיר בפרס החינוך הארצי של מדינת ישראל. ביחד עימה זכו בפרס היוקרתי רק חמש רשויות נוספות במדינה. הזכייה כוללת פרס כספי בסך 100 אלף שקלים. צפו בהודעת ראש העיר הערב
בהודעה מרגשת ששידר הערב (רביעי) ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור, לחברי מועצת העיר הוא בישר להם על כך שקריית ים זכתה היום, לראשונה בתולדותיה, בפרס החינוך הארצי של מדינת ישראל.

את הבשורה על כך קיבל אבן צור בהודעה טלפונית משר החינוך נפתלי בנט, אשר חלק מחמאות להישג חסר התקדים של העיר.

 

צפו

צילום: עיריית קריית ים

 

ראש העיר הודה לשר על ההודעה ועל הזכייה ואמר לו כי זהו אות הוקרה והערכה להשקעה העירונית העצומה במערכת החינוך. הוא הודה לכל העושים במלאכה, מורים, מנהלים, הורים ותלמידים, אשר הודות להתגייסותם המשותפת רשמה העיר הישג חסר תקדים בתולדותיה.

ראש העיר ציין עוד את מנהלת אגף החינוך, גלית גרינברג ואת מנכ"ל העירייה, יניב שנקר, אשר הובילו את המערכת לאורך על הדרך עד להשגת הפרס.

 

ראש העיר דוד אבן צור עם חברי ועדת הפרס בסיור בעיר בחודש שעבר. צילום: עיריית קריית ים

 

חברי ועדת פרס החינוך היישובי סיירו במהלך השנה במערכות החינוך השונות, ברחבי הארץ, והתרשמו מהעשייה החינוכית ומהתרומה הערכית-חינוכית של ראשי היישובים, בכל הארץ, ומהמנהיגות החינוכית. הם התרשמו שהרשויות הזוכות פועלות סביב לשעון, לבניית תכניות חינוך חדשניות, בדגש על מעורבות אישית וחברתית, וטיפוח אקלים מיטבי.

ביחד עם קריית ים זכו עוד חמש רשויות בסך הכל במדינה בפרס היוקרתי ובמסגרת הזכייה בו יוענק לכל אחת מהרשויות פרס כספי בסך 100 אלף שקלים, אשר יושקעו בפרויקט חינוכי ברשות.

בין השאר אמר שר החינוך, נפתלי בנט לראש העיר דוד אבן צור הערב: "כוחה של מערכת החינוך הוא בשטח, במגע מול התלמידים וההורים. כל הורה מרגיש הכי טוב את החינוך בישראל דרך הילד שלו, וזוכי פרס החינוך היישובי עשו עבודה יוצאת מן הכלל כל אחד ביישובו. אני מצדיע להם. הם השקיעו מאמץ רב ובעיקר המון אהבה בחינוך של המשפחות שאותן הם מנהיגים, וזה נפלא. הקניית חינוך טוב ואיכותי לילדי ישראל היא הדבר החשוב ביותר לעתידה של המדינה שלנו. הפרס מוענק על ההצטיינות, על המצוינות ועל הזכות להיות שותפים מלאים בחינוך דור העתיד. הרשויות הזוכות, המנהלים וצוותי ההוראה משמשים דוגמא ומופת לכולנו ולשאר הערים בישראל, ואני מודה להם על כך".

 

שר החינוך נפתלי בנט עם מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל. צילום: משרד החינוך

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב אמר הערב: "חינוך לערכים, למנהיגות חברתית, לחדשנות וליזמות – הם מאבני היסוד של חינוך במאה ה-21. בזכות פועלם של אנשי חינוך מעולים ומצטיינים, ברשויות הזוכות בפרס החינוך היישובי, מערכת החינוך תמשיך להצעיד את בוגריה ואת המדינה לשגשוג ולצמיחה. אני מברך את בתי הספר על התרומה הנפלאה והעשירה שלהם למערכת, שמהווה סמן דרך למצוינות חינוכית".

ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך ציין: "פרס החינוך היישובי הארצי הוא ביטוי להוקרה ולהערכה ליישוב קרית – ים על ההצטיינות והעשייה החינוכית האיכותית והמקצועית המתקיימת ביישוב לאורך השנים. עשייה החובקת תחומי פעילות מגוונים המושתתת על ערכים המעצימים את הלומדים לכדי מימוש יכולותיהם וכישוריהם, תוך עידוד למעורבות חברתית, התנדבות ותרומה לחברה ולקהילה.

ברצוני לברך את ראש העיר קרית ים , מר דוד אבן צור, על הזכייה בפרס, על הובלת תחום החינוך בנחישות ובהכלה גדולה על תהליכים חינוכיים פורצי דרך, כמו כן להודות למפקחי היישוב בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי על ההובלה המקצועית והעבודה החינוכית המרובה עם השותפים ולאנשי החינוך על השקעתם היומיומית בתלמידים למען קידומה של מערכת החינוך".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות