חשש להדבקה המונית במחלת החצבת: אחיות יחסנו תלמידים בבית הספר הפתוח בחיפה

בעקבות מספר תלמידים בבית הספר שלקו בחצבת, הודיע משרד הבריאות כי תלמידים אשר לא יחוסנו עד יום ראשון לא יורשו להיכנס לבית הספר הפתוח בעיר
 

בהלת חצבת בבית הספר הפתוח בחיפה וחשש להדבקה המונית: 

השבוע דיווחה הנהלת בית הספר הפתוח בחיפה ללשכת הבריאות על מספר מקרים של תלמידים אשר חלו במחלת החצבת.

משרד הבריאות הורה מיד להנהלת בית הספר לבקש מציבור ההורים לשלוח את פנקסי החיסונים של ילדיהם, לצורך בדיקה של אחות בית הספר, ממנה עלה כי ישנם כ-20 תלמידים שאינם מחוסנים כלל נגד חצבת וכמו כן עשרות תלמידים קיבלו רק מנה אחת של החיסון ולכן עלולים להידבק בחצבת ולהדביק תלמידים נוספים עקב כך.

 

בית הספר הפתוח בחיפה. צילום ארכיון: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 

במשרד הבריאות במחוז חיפה הודיעו כי ילדים שלא יחוסנו עד יום ראשון, בין אם באמצעות טיפת חלב ובין באמצעות אחיות נטל"י הבוקר, או תלמידים שיפתחו חלילה סממנים של חצבת, לא יורשו להיכנס ביום א' לבית הספר הפתוח.

בבית הספר הפתוח לומדים 438 תלמידים כאשר מתוכם 91 תלמידים מחוסנים רק במנת חיסון אחת כנגד המחלה ואילו 20 תלמידים בבית הספר אינם מחוסנים כלל נגד חצבת – עקב סירוב הוריהם לחסנם. 

 

בהלת החצבת בבית הספר הפתוח: אחיות תגענה הבוקר לחסן תלמידים. צילום אילוסטרציה

ראש מינהל חת"ר בעיריית חיפה, אילנה טרוק, שיגרה השבוע הודעה לציבור בהורים ובה כתבה: "אנו קוראים להורים שטרם חיסנו את ילדיהם לחסנם למען בריאותם ובריאות כלל התלמידים במערכת החינוך. אחיות בתי הספר מחברת נטלי יגיעו בימים הקרובים להשלים חיסונים לתלמידים שאינם מחוסנים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות