"הדיירים חיכו בכיליון עיניים לקונצרטים של חיים"

בחג סוכות האחרון נהרג חיים טוקצ'ינסקי, מוזיקאי אגדי אשר היה ידוע כעילוי בארץ ובעולם, בתאונת פגע וברח. השבוע העניקו דיירים בבית ההורים בו הופיע בהתנדבות ברמת גן, ציור ממוסגר לאמו של הצעיר, שנולד וגדל בקריות
 

הפסנתרן, המלחין והמנצח האגדי, חיים טוקצ'ינסקי ז"ל, שהיה ידוע בארץ ובעולם, נהרג בתאונת פגע וברח בירושלים בערב סוכות האחרון, והוא רק בן 30.

ערב מרגש לזכרו של הצעיר שנולד וגדל בקריות, נערך השבוע בבית ההורים "פנחס רוזן" ברמת גן בו נהג להופיע באופן קבוע בהתנדבות. בקהל לא נותרה אף עין יבשה.

 

פסנתרן, מלחין ומנצח אגדי. טוקצ'ינסקי ז"ל. צילום מסך מתוך סרטה של דקלה פרטוש לערוץ ההדברות

 

כל חייו שילב חיים טוקצ'ינסקי ז"ל, שנולד וגדל בקריית מוצקין, בין שתי אהבותיו הגדולות: הדת והפסנתר. הוא ניפץ את הסטריאוטיפים והיווה סמל לפתיחות והופיע באופן קבוע בשלושת בתי ההורים של ארגון יוצאי מרכז אירופה במרכז הארץ.

"הדיירים בבית הורים 'פנחס רוזן' חיכו בכיליון לקונצרטים של חיים וקיבלו בצער ובתדהמה את מותו", סיפרו בהנהלת בית ההורים.

כאות הוקרה לקשר אתו ולגעגועים אליו, ערכו השבוע הדיירים ערב לזכרו של טוקצ'ינסקי, בו השתתפו מוסיקאים שלמדו אתו, אמו ובני משפחתו וחברים.

במהלך האירוע המרגש הגיש הדייר יאיר נועם ציור ממוסגר לאמו של הפסנתרן, שיישאר צעיר לנצח.

 

מרגש. הציור שהוגש לאמו של טוקצ'ינסקי ז"ל. צילום: בית הורים "פנחס רוזן"

 

טוקצ'ינסקי, בן למשפחה חרדית מקריית מוצקין, נהרג בחג סוכות האחרון בתאונה מזעזעת עת חצה את הכביש במעבר חציה בירושלים. הוא נדרס למוות על ידי עיתונאי ספרדי, המואשם כי לאחר שפגע בו הותיר אותו להתבוסס בדמו ונמלט מהמקום.

טוקצ'ינסקי היה מוזיקאי מחונן אשר הוגדר כעילוי. בשנים האחרונות בשל עבודתו ועיסוקיו הרבים כפסנתרן ומנצח, עבר מהקריות לירושלים.

הוא החל לנגן עוד בהיותו ילד בקריות, על הפסנתר שהביאה עמה המשפחה כאשר עלתה ארצה מברית המועצות, ולמד בקונסבטוריון בקריית מוצקין.

זמן קצר לפני מותו הטראגי, שב טוקצ'ינסקי מהופעה מרשימה בלונדון ואמור היה לנגן ולהנחות אירוע רסיטל לפסנתר בירושלים, זמן קצר לאחר ששב ארצה. לזה – הוא כבר לא זכה.

יהי זכרו ברוך. 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות