מרכז הכרמל: גבר חולץ באורח נס ממיטתו הבוערת

שניות בודדות הבדילו בין חיים למוות ושוב בשל חוסר זהירות ותשומת לב. הכבאים הצליחו למלט גבר הסובל משאיפת עשן לאחר שלהבות אחזו במיטתו
 

שוב: סדין חימום שכמעט גבה חיים

היום (שבת) סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר הוזעקו לוחמי האש מתחנה אזורית חיפה לרחוב תל מאנה במרכז הכרמל, בעקבות דיווח של שכנים על עשן הבוקע מדירת מגורים סמוכה.

שלושה צוותי כיבוי בראשות רשף משה לוי, אשר הגיעו למקום, חדרו לדירה, איתרו את מוקד הבעירה בחדר השינה וחילצו ממנה גבר כבשנות השישים לחייו.

מבירור נסיבות האירוע עולה כי הגבר אשר מתגורר בגפו, נרדם כשסדין חימום חשמלי עדיין פועל במיטתו ומחובר לשקע החשמל.

 

האש אחזה במיטה ורק בנס נותר גבר בחיים. צילום דוברות כבאות מחוז חוף

רס"ר שי בן סימון, מתחנת מרכז הכרמל אשר היה הראשון להגיע לדירה ולחלץ את הגבר – מסר כי סימני חריכה עזים נותרו בחדר השינה ורק בדרך נס עלה בידם להגיע בזמן ולמלטו.

 

"'כפסע היה בין מילוטו של הגבר כשהוא סובל משאיפת עשן אך נמצא עדיין בהכרה מלאה – לבין תוצאות טרגיות, כמותן כבר חווינו לצערנו בעונת החורף – תוצאה של שימוש לא בטיחותי באמצעי חימום", כך מסר רס"ר בן סימון.

 

צילום דוברות כבאות מחוז חוף

דובר שירותי הכבאות להב אורי צ'ובטרו, מסר הבוקר: "זה המקום לשוב ולהזכיר לציבור כי אין להשאיר אמצעי חימום כדוגמת סדינים חשמליים ללא השגחה, וככל שנעשה בהם שימוש, יש לכבותם ולנתקם מזרם החשמל לפני שנרדמים.

נוסף על כך אמצעי חימום ישיר – כדוגמת תנורי ספירלה ומקרני הלוגן – הם סכנה של ממש ומוטב להשתמש באמצעי חימום אשר אינם פולטים קרינת חם ישירה כדוגמת מזגנים ורדיאטורים".

בשירותי כבאות וההצלה ממליצים על התקנת גלאי עשן בכל דירת מגורים, אשר עלותו זניחה (עשרות שקלים בודדים), יעילותו אינה מוטלת בספק, ובכוחו לספק התראה בזמן אמת ולהציל חיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות