סקר אור ירוק: 79% מהנשאלים בצפון העידו על פקקים יומיומיים לעתים של שעתיים ויותר

הציבור הישראלי עומד בפקקים ועומסי תנועה באופן יומיומי. כולנו חווים את זה ושורפים זמן רב בדרך לעבודה וחזרה ממנה. מה קורה באיזור?
 

מסקר חדש שביצעה עמותת אור ירוק באמצעות מכון הסקרים 'מאגר מוחות', עולה תחושתו של הציבור כי משרד התחבורה אינו משקיע מספיק משאבים על מנת לשפר את נגישות התחבורה הציבורית ולא עושה די לטובת צמצום העומסים הכבדים בהם מצויים נהגים שעות ארוכות מדי יום.

 

פקקים בצומת דולפין בחיפה

להלן תוצאות הסקר באזור הצפון:

79% מתושבי אזור הצפון העידו כי הם נוסעים בפקקים כל יום. 28% מהמשיבים טוענים כי הם נוסעים בפקק בין שעה לשעתיים ואף יותר בכל יום.

62% טוענים שמשרד התחבורה לא משקיע מספיק משאבים לפתרון בעיית הפקקים.

·73% מהנשאלים באזור הצפון העניקו לשר התחבורה והבטיחות בדרכים ציון בין 1-5 (מתוך 10) – ציון נכשל בנושא הטיפול בבעיית הפקקים.

 

פקקים בחיפה

·75% מהנשאלים באיזור הצפון מאמינים כי שיפור התחבורה הציבורית יתרום במידה רבה ובמידה רבה מאוד לצמצום תאונות הדרכים.

·46% מאזור הצפון מעריכים כי נושא הטיפול בתאונות הדרכים יהווה עבורם שיקול בבחירות הבאות במידה רבה או רבה מאוד.

37% מעריכים כי נושא התחבורה הציבורית יהווה עבורם שיקול בבחירות הבאות במידה רבה או רבה מאוד.

ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק אמר הבוקר: "לציבור הישראלי נמאס מפקקי התנועה הגדולים ולכן הוא מעניק ציון נכשל גם למצב התחבורה הציבורית וגם לשר האחראי. הכישלון המתמשך במאבק בתאונות דרכים כמו גם פקקי התנועה מפריעים מאוד לאזרחים ולכן הם מהווים עבורם שיקול לבחירות שבפתח".

עוד אמר קיטה: "ממשלת ישראל הבאה תהיה חייבת להעביר תקציבים רבים יותר לשיפור התחבורה הציבורית ועידוד הציבור לעבור מהרכב הפרטי לאוטובוסים ולרכבות. בראש ובראשונה זה יפחית את תאונות הדרכים, יצמצם את פקקי התנועה, את זיהום האוויר ויחסוך למשק הישראלי כסף רב".

 

ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק. צילום עמותת אור ירוק

המחקר בוצע במהלך חודש פברואר 2019, בסקר אינטרנטי באמצעות פאנל קבוע רב משתתפים בקרב 506 גברים ונשים, בגילאי 18 ומעלה, מתוכם 404 יהודים ו- 102 ערבים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה במדינת ישראל. טעות הדגימה ביחס לאומדנים השונים היא 4.3%.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות