יום בריאות אישה רדיופוני

לרגל יום האישה התייצבו מומחיות כללית באולפני הרדיו המקומיים והציגו היבטים שונים באשר לבריאותן הנפשית והגופנית של נשים
לכבוד יום האישה פשטו מומחיות כללית בחיפה וגליל מערבי על אולפני הרדיו באיזור והציגו היבטים שונים ומעניינים באשר לבריאותן הנפשית והגופנית של נשים, בדגש על כך שרק לאחרונה מתחילים להתאים בעולם הרפואה את הטיפול בהתאם למגדר, בעוד שעד לאחרונה מרבית המחקרים והטיפולים היו מותאמים לגברים.

באולפן רדיו צפון הופיעו ד"ר אכלאס דקה – מנהלת המרפאה לבריאות האישה של כללית בכרמיאל, שאף היא דברה על חשיבות הביקור אצל גינקולוג ומתי, בעיות פוריות, הכנה להריון ומעקבי הריון, חשיבות החיסון לצואר הרחם ועוד.

ד"ר סבטלנה לבנטמן – מנהלת המרפאה הפסיכיאטרית של כללית בתרדיון הציגה היבטים נפשיים ייחודיים לנשים ואת מרפאת הפרעות האכילה הייחודית הפועלת במרפאה– בעיה שכיחה בעיקר בקרב נשים וניאורה מרטה דיאטנית קלינית במרפאה היועצת של כללית בנהריה שנתנה טיפים לתזונה מותאמת לנשים בשלבים השונים של החיים.

 

יום אשה רדיופוני: ניאורה מרטה, ד"ר סבטלנה לבנטמן וד"ר אכלאס דקר. צילום: דוברות כללית

לרדיו חיפה הגיעה ד"ר רחל מנדל – מנהלת המרכז לבריאות האישה בלין הסבירה מתי בכל גיל יש להגיע לבדיקה גינקולוגית, התייחסה לחיסון צוואר הרחם, כאבי מחזור, הכנה להריון ועוד. אחריה עלתה לשידור ד"ר אנה קושניר – המנהלת הרפואית של כללית רפואה משלימה הציגה כיצד ניתן לסייע לנשים בטיפולים משלימים למצבים כמו כאבי מחזור, בחילות הריון, כאבי ראש ועוד וד"ר מרינה בר ישי – מנהלת המרפאה לפסיכיאטריה מגדרית הציגה תחום חדש ומרתק של היבטים נפשיים הקשורים בשינויים ההורמונליים העוברים על נשים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות