נשר: העירייה התקינה גלאי עשן בבתי קשישים

ראש עיריית נשר, רועי לוי, היה הראשון באזור שלקח על עצמו להתקין גלאי עשן בבתי קשישים ובכך להציל חיים
 

מבצע התקנת גלאי עשן מצילי חיים נערך היום (שני) על ידי עיריית נשר, המחלקה לשירותים חברתיים, העמותה לקשיש ובשיתוף תחנה אזורית חיפה של רשות הכבאות וההצלה.

ראש עיריית נשר, רועי לוי, היה הראשון להרים את הכפפה ולהיענות ליוזמה בה יותקנו גלאי עשן בבתיהם של קשישים תושבי העיר.

 

ראש העיר רועי לוי, מתקין הבוקר גלאי עשן בבית קשישים בנשר. צילום: עיריית נשר

 

מבצע ההתקנה נפתח הבוקר וזהו רק הגל הראשון של התקנה חינם של גלאי עשן בבתי קשישים ברחבי העיר על פי רשימה שהועברה מטעם המחלקה לשירותים חברתיים והעמותה לקשיש בעיר.

גלאי העשן נרכשו ע"י העירייה ובמבצע ההתקנה לוקחים חלק כבאים מתחנת הכיבוי המקומית, אשר ינצלו את המפגש הבלתי אמצעי עם התושבים בכדי להטמיע מסרי בטיחות אש, ולנפק טיפים שימושיים בנושאים כגון אמצעי חימום בטוחים והתנהגות בזמן שריפה.

נתוני העבר מלמדים כי האוכלוסיות הפגיעות ביותר כתוצאה משריפות הפורצות בבתים הינם בני הגיל השלישי. גלאי העשן מתריע בזמן אמת ומעניק זמן תגובה ומילוט יקר. בכוחה של מתן התרעה שכזו לשנות את תוצאות האירוע ככל שפרץ, ולא לחינם ברשות הכבאות משננים השכם וערב את מטבע הלשון כי גלאי עשן מציל חיים.

 

צילום דוברות כבאות מחוז חוף

ראש העיר הסביר במהלך ההתקנה: "גלאי העשן שהותקן הינו גלאי עשן עצמאי המצויד בסוללה שאמורה להספיק לעשר שנות שימוש. הגלאי לא דורש טיפול או אחזקה. העירייה תמשיך להתקין עד אשר יותקנו בכל הבתים הזקוקים על פי המחלקה לשירותים חברתיים והעמותה לקשיש"

בפתיח למבצע נטלו חלק ראש העיר נשר, רועי לוי, סגן מפקד תחנת חיפה סגן טפסר יצחק סוויסה, מפקד תחנת הכבאות בנשר להב איתן שטרית, המשנה לראש העיר, אדוה קאופמן, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה, ומנהל העמותה לקשיש בנשר, רובי אברמוביץ.

ראש העיר סיכם ואמר: "מדובר בסנונית ראשונה במבצע רחב. העירייה תפעל אך ורק למען תושבי העיר".

מפקד תחנת הכבאות האזורית חיפה טפסר משנה חזי לוי מסר: "אנו קוראים לשאר הרשויות ליצור עמנו שיתופי פעולה שכאלה ולצאת במבצעים דומים של התקנת גלאים בקרב אוכלוסיות הנמצאות במעגל הסיכון להיפגעות. בכוחנו לעשות את השינוי, וכסמכות מקצועית וגורם מנחה נשמח לתרום את חלקנו ככל שנדרש".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות