בדרך לניירובי לפגישת עבודה: שמעון ראם נספה בהתרסקות המטוס האתיופי

שמעון ראם מזכרון יעקב הוא אחד משני ההרוגים הישראליים בהתרסקות המטוס של "אתיופיאן איירליינס", כך הותר הערב לפרסום. ראם ז"ל היה בדרך לניירובי לפגישת עבודה
 

על טיסת אתיופיאן ET 302 שהמריאה ב- 10 מרס 2019 מנמל התעופה באדיס אבבה לניירובי שבקניה, היו שני אזרחים ישראלים. אחד מהם הוא שמעון ראם ביטון שיצא לנסיעת עסקים בתחומי האבטחה האזרחית, בקניה.

ראם, תושב זכרון יעקב, הוא יליד דימונה. הוא היה קצין חי"ר בצה"ל ועם שחרורו הצטרף לשירות הביטחון הכללי לאגף האבטחה. שירת ביחידה לאבטחת אישים, היה מנהל ביטחון של שתי שגרירויות בדרום אמריקה ועם חזרתו השתלב בחטיבה לאכוונת האבטחה בארץ ובעולם. לאחר מספר שנים בחטיבה הושאל למשרד החוץ ולחברת אל על בתפקיד מנהל ביטחון אזורי. בעל תואר ראשון ושני במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן.

 

ראם ז"ל. אחד משני ההרוגים הישראליים על המטוס שהתרסק

חבריו מספרים על אדם יצירתי עם יכולות חשיבה נדירות. הוא פיתח אמצעי מיגון לאבטחה והיה בעל ראיה רחבה ומולטי דיסציפלינארית ויכולותיו הגבוהות העצימו את תחום האבטחה הממלכתי והאזרחי כאחד.

עם פרישתו השתלב במספר חברות שעסקו ביעוץ אבטחה בארץ ובעולם.

בין היתר, החל מ-2018 שימש כסמנכ"ל אבטחה בחברת שפרן מקבוצת BDO OPERANIONL- EXELENCE.

 

157 בני אדם מ-33 מדינות נספו על מטוס הבואינג של החברה. בתמונה: מטוס של חברת אתיופיאן איירליינס. צילום מתוך ויקיפדיה Kambui

 

עמיתיו מספרים שהיה איש שנון ומלא קסם וזאת לצד יכולותיו המקצועיות והניהוליות הגבוהות.

משפחתו מספרת על איש משפחה למופת שהיה מודל חיקוי והערצה בחיי כל אחד ואחת מבני המשפחה.

ראם ז"ל השאיר אחריו אם, שבעה אחים ואחיות, רעיה וחמישה ילדים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות