הסוף לטלגראס? 42 חשודים בפיצוח פרשת ענק

בין החשודים גם שני תושבי חיפה בשנות ה-20. עד עתה נהנו אנשי אירגון הפשיעה, הסוחרים והלקוחות מאנונימיות, אשר הוסרה על ידי המשטרה
 

הסוף לאנונימיות שהעניקה אפליקציית הטלגראס לארגוני הפשיעה, לאלפי הסוחרים ולעשרות אלפי הלקוחות ברשת:

חקירה מסועפת ומורכבת בת מספר חודשים, הפכה אמש לגלויה – עם מעצרם של 42 חשודים בכל רחבי הארץ וזאת בעקבות התחקות אחר פעילות הארגון המשמש פלטפורמה למכירת סמים.

בין החשודים גם שני תושבי חיפה בשנות ה-20 לחייהם.

על פי החשד מאז שהוקמה אפליקציית הטלגראס נמכרו במסגרת פעילות הארגון רק בישראל – סמים בשווי מאות מיליוני שקלים ובמשקל כולל של עשרות טונות.

עד עתה כאמור נהנו אנשי אירגון הפשיעה, הסוחרים והלקוחות מאנונימיות, אשר הוסרה על ידי המשטרה.

 

צילום באדיבות המשטרה

 

מהמשטרה נמסר: "חברי הרשת פעלו כארגון פשיעה לכל דבר ועניין, באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה ארוכה, כשהם מצליחים לסחור בסמים מסוכנים מסוגים שונים בהם: קוקאין, MDMA, אקסטזי בנוסף לכמויות עצומות של חשיש ומריחואנה, כשלכל חבר בארגון תפקיד ייחודי וברור שנועד לקדם ולאפשר את פעילות הארגון, להגדיל את היקפי הסחר, להעניק שירות למשתמשים ולהגדיל את ההכנסה הכספית ובכך להגדיל את השכר אותו הוא מקבל בעבור פעילותו. השכר לעובדי ומנהלי הארגון הועבר במזומן, בביטקוין או בסמים, תוך הסוואת מקור הכספים. על פי המידע שבידי החוקרים, הסמים המסוכנים סופקו באמצעות פלטפורמת טלגראס גם לקטינים".

 

 

הסוף לטלגראס. פלטפורמה אנונימית לאלפי סוחרים ולעשרות אלפי לקוחות. צילום אילוסטרציה

 

החקירה מנוהלת במשטרה על ידי להב-433 יחידת הסייבר הארצית, היחידה המרכזית (ימ"ר) במחוז צפון ובשיתוף רשות המיסים.

מדובר כיום באחת התשתיות המשמעותיות והמרכזיות לסחר בסמים מסוכנים בישראל וכאמור חברים בה עשרות חברי הנהלה במדרגי בכירות שונים, אלפי סוחרים ועשרות אלפי משתמשים והפעילות המשטרתית הסירה את האנונימיות שאפיינה את פעילות הארגון.

מרבית החשודים משתייכים לדרג הבכיר ביותר בארגון הפשיעה – בהם ראש הארגון, שלושת סגניו ובעלי תפקידים בדרגת מנהלים.

בין העצורים בפרשה גם א.ח ששמו עלה בפרשיית רצח תאיר ראדה שהסעירה את המדינה.

 

כך פעל הארגון. באדיבות דוברות המשטרה

אמש בוצעו עשרות חיפושים במהלכם נתפסו סכומי כסף, סמים ואמצעים טכנולוגיים ששימשו את הארגון לניהול הפעילות ברשת. כל אלה יחולטו על ידי המשטרה. מעצרם של חלק מהחשודים כבר הוארך בבית המשפט לצורכי המשך החקירה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות