תוגבר האכיפה בנושא צואת כלבים

עיריית נשר יוצאת בקמפיין הסברה חדש בנושא החשיבות שבאיסוף צואת כלבים וקוראת לציבור בעלי הכלבים לכבד את החוק ולהימנע מקנסות מיותרים.

עיריית נשר יוצאת בקמפיין הסברה לתושבים. החל מ-7.4.19 תגביר העירייה את האכיפה. העירייה קוראת לבעלי הכלבים לכבד את החוק ולהימנע מתשלום קנסות.

 עיריית נשר יוצאת בקמפיין הסברה חדש בנושא החשיבות שבאיסוף צואת כלבים וקוראת לציבור בעלי הכלבים לכבד את החוק ולהימנע מקנסות מיותרים. במקביל מגבירה העירייה את פעולות האכיפה של חוק העזר העירוני. אי שמירת החוק יגרור אחריו קנס גבוה.

בנשר ישנם מאות בעלי כלבים אשר מדי יום יוצאים עם כלביהם לטיול ולעשיית צרכים. האחריות לניקוי צואת הכלבים מוטלת על בעליהם, אלא שבחלק מהמקרים הצואה שהכלבים משאירים אינה נאספת על ידי בעלי הכלבים. מעבר לאי הנעימות ולמטרד הריחני, מדובר בסכנה בריאותית – החיידקים הקיימים בצואה עלולים במקרה של חדירה לגוף האדם לגרום למחלות ולזהם את מי התהום.

תוגבר האכיפה בנושא צואת כלבים צילום: עיריית נשר

"אנו בהחלט מצפים מכל בעל כלב שיצא לטיול היומי מצויד בשקית ניילון ויאסוף את הצואה שהכלב השאיר", אמר מ"מ וסגן ראש העיר והממונה על אגף שפ"ע, ישי איבגי. "המטרה שלנו", אמר איבגי, "היא למגר את התופעה ולשמור על עיר נקייה".

איבגי ציין שבמסגרת הקמפיין החדש, ו"כחלק מהשירות לתושב, עיריית נשר יוצאת בהסברה, בחינוך ובחלוקת שי לבעלי כלבים במטרה לשמור על מרחב ציבורי נקי". לדברי איבגי, החל מתאריך: 7.4.2019 תוגבר האכיפה של חוק העזר העירוני.

גובה הקנס בגין אי פינוי צואת כלבים עומד כיום על סכום של 730 ₪.

בתוך כך, התכנסה אתמול, לראשונה, הוועדה העירונית לאיכות החיים של בעלי חיים. הוועדה מונה חברי מועצה, נבחרי ציבור ואנשי מקצוע. יו"ר הוועדה והמשנה לראש העיר, אדוה קאופמן, מסרה כי חברי הוועדה שמו לעצמם מטרה להגן על בעלי החיים בעיר נשר, לדאוג, שתהיה אכיפה על פי החוק, במקביל לפעילות חינוך והסברה, אשר מטרתה ליצור בקרב בני-האדם חמלה כלפי בעלי החיים, ולמנוע מצבים של התאכזרות כלפיהם. "גם לבעלי חיים יש זכויות ואנו נגן עליהם", אמרה קאופמן.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר