שיקום בית העלמין "כנסת ישראל"

תלמידי תיכון "עירוני א'" סיימו לאחרונה, בתחושת גאווה גדולה, את השלב הראשון בשיקום בית העלמין "כנסת ישראל" הממוקם בדרך יפו, בסמוך לציון קברו של האמורא אבדימי דמן.

בית העלמין "כנסת ישראל" הוא אתר מורשת, בו נטמנו רבים ממייסדי העיר ומתושביה, וכן מחלוצי המושבות החדשות באזור. בבית העלמין קבורים בני משפחות כלפון, לסקוב, רוטנברג, אלפסי, פבזנר (בהם שמואל יוסף פבזנר ואשתו שהייתה בתו של אחד העם), גדליהו וילבושביץ ומבני משפחתו, ד"ר אלברט (אברהם) וונדרליך, מראשוני הכירורגים בארץ ישראל, קבריהם של הרוגי מאורעות תרפ"ט ושל הרוגי מאורעות תרצ"ו-תרצ"ט.

שיקום בית העלמין "כנסת ישראל" צילום: בית הספר "עירוני א' חיפה"

במשך שנים רבות סבל המקום מהזנחה ומוונדליזם. מצבות הושחתו ובית הקברות כוסה בפסולת ובעשבייה. בשל העובדה שבית הקברות נסגר לקבורה עוד לפני קום המדינה, לא היה גורם אחראי לתחזוקתו, אך לאחר התעוררות מחאה ציבורית, ובסיועם של אישי ציבור ואנשים פרטיים, עבר המקום שיקום.

לפני כשנתיים נענתה הנהלת בית הספר עירוני א' לפנייתו של מנהל בית העלמין, יצחק אבוביץ, ותלמידי בית הספר נרתמו לשיקום בית העלמין. תלמידי התיכון למדו על האישים הקבורים בבית העלמין ועל תרומתם לייסוד העיר חיפה, והחלו בניקוי העשבים השוטים ובצביעת הכיתוב שעל המצבות.

שיקום בית העלמין "כנסת ישראל" צילום: בית הספר "עירוני א' חיפה"

מנהלת תיכון עירוני א', יפית כהן: "תלמידי בית הספר נרתמו למשימה עם תחושת שליחות עצומה. הם מגיעים מידי חודש לבית העלמין הישן, ומתקבלים בחום על ידי מנהל המקום אשר מנחה אותם בצרכי המקום. עבור התלמידים זוהי מצווה והם שמחים לתרום את חלקם בפרויקט חשוב זה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחיפה
Ads