איך הצילה מנהלת משרד בכללית את חייה של מטופלת?

עירנות וחושים מחודדים של המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאת כללית בטכניון, הצילו את חיי המטופלת
 

למרפאת כללית בטכניון פנתה לפני מספר ימים מטופלת בת 83 עם תלונות על חולשה כללית ורעד בגוף.

בבדיקתה של האשה, כולל בבדיקה נוירולוגית, לא היו כל ממצאים פתולוגיים. גם רמת הגלוקוז בדמה הייתה תקינה.

אולם, בעקבות תלונותיה הרפואיות, החליטה ד"ר ענת רוזנצוויג – מנהלת המרפאה, להשהות את המטופלת במרפאה לצורך השגחה.

זמן קצר לאחר מכן הבחינה רויטל טפירו רון, המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאה, כי המטופלת מגלה סימני בלבול. כך לדוגמה היא ביקשה לאכול משהו בטענה שהיא רעבה, וכשטפירו-רון  הביאה לה אוכל היא הגיבה בהפתעה והצהירה שהיא כלל אינה רעבה. כמו כן היא לא הייתה מודעת לשעת היום וכדומה.

לכאורה, ניתן היה להתעלם מסימנים קלים אלה ולייחס אותם לכך שמדובר באישה מבוגרת מאד, אך טפירו-רון, העובדת כבר שנים רבות במרפאה, היא בעלת חושים מחודדים, על אף שאינה בעלת הכשרה רפואית ולכן מיהרה לדווח לרופאה כי מצבה של המטופלת מעורר חשד.

 

הצילו חיים. רויטל טפירו רון עם ד"ר ענת רוזנצוויג. צילום: דוברות כללית

 

ד"ר רוזנצוויג אבחנה בשיחה עם המטופלת שהיא אכן מעט מבולבלת, בעוד שבהיכרות עמה היא כרגיל היא ערנית וחדה, על אף גילה המתקדם. לכן חשדה הרופאה שמדובר באירוע מוחי והחליטה לפנות אותה באמבולנס למיון בבי"ח כרמל, שם בבדיקת MRI  נמצא ממצא חשוד למנינגיומה שהינה גידול שפיר במוח, עם בצקת.

למטופלת ניתן טיפול דחוף בסטרואידים לטיפול בבצקת ומצבה השתפר מאד. הצוות הרפואי בבית החולים ציין כי הערנות והזהירות שגילה צוות מרפאת כללית בטכניון, על אף שהסימנים כלל לא היו מובהקים, אפשרו אבחון וטיפול מהיר שמנעו החמרה במצבה האישה, עד כדי סכנת חיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות