>"> >" /> ניוז חיפה והקריות » שיתוף פעולה ייחודי בתחום הבריאות הדיגיטלית

שיתוף פעולה ייחודי בתחום הבריאות הדיגיטלית

אוניברסיטת חיפה ו-"יוזמה לאומית" של אראל מרגלית במיזם משותף להפיכת העיר חיפה למובילה עולמית בזירת הבריאות הדיגיטלית >>
 

אוניברסיטת חיפה וארגון "יוזמה לאומית", בהובלת אראל מרגלית חתמו אמש (שלישי) על שיתוף פעולה ייחודי בתחום הבריאות הדיגיטלית מתוך מטרה להפוך את חיפה למובילה עולמית בתחום החם בהייטק העולמי.

על פי הסכם שיתוף הפעולה, יפעלו האוניברסיטה יחד עם היזם מרגלית להפוך את אזור חיפה וסביבתה למוקד משיכה לחברות סטארט-אפ רבות, חברות גלובליות וכך לייצר אלפי מקומות עבודה.

אראל מרגלית, בראד בלום, רון רובין ומולי אדן. קרדיט תמונה: אוניברסיטת חיפה

אראל מרגלית, בראד בלום, רון רובין ומולי אדן. קרדיט תמונה: אוניברסיטת חיפה

 

שיתוף הפעולה נוסד ומובל ע"י פרופ' רון רובין וד"ר אראל מרגלית. פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה, אמר: "מיזם זה מהווה דוגמה טובה למדיניות "המולטיברסיטה" – מיטב תחומי המחקר שאוניברסיטת חיפה מובילה בהם, יישומו עתה גם בעולמות התעשייה, הרווחה והבריאות".

מיזם ייחודי זה יאפשר מדיניות דלת פתוחה בין האוניברסיטה לבין משרדי יוזמה לאומית. השטח המשותף יכלול גישה למעבדות, ובנוסף לכך, ניתן לפתח ולשלב את הידע הרב של האוניברסיטה בתוך הפרקטיקה של החברות העסקיות היזמיות והאקולוגיות.

היוזמה להקמת מרכז מחקר וחדשנות המשלב את אוניברסיטת חיפה, תיצור סביבת עבודה נוחה לפרויקטים משותפים המשלבים מגזרים שונים כגון: התעשייתי, הציבורי, הפרטי והאקדמי. המרכז יתמוך ויקדם מחקר וחדשנות ישראליים ובינלאומיים כאחד, ויהיה פלטפורמה ליצירת קשרים רלוונטיים ושיתופי פעולה בעולם הבריאות הדיגיטלית.

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין: "שיתוף הפעולה ביו אוניברסיטת חיפה ליוזמה לאומית 2020 מהווה פריצת דרך לקידום הבריאות הדיגיטלית. מיזם  זה מהווה דוגמה טובה למדיניות "המולטיברסיטה" – מיטב תחומי המחקר שאוניברסיטת חיפה מובילה בהם, יישומו עתה גם בעולמות התעשייה, הרווחה והבריאות. תושבי חיפה והצפון ייהנו מפירות המדע באופן הנחוץ להם ביותר".

יו"ר ומייסד יוזמה לאומית, ד"ר אראל מרגלית: "החיבור בין יזמות עסקית וחברתית למחקר והידע של אוניברסיטת חיפה ייצר מוקד משיכה לחברות רבות, אנו נפעל להקמת רובע הבריאות הדיגיטלית בתוך העיר, במרכז העיר התחתית, כי חדשנות ויזמות משפיעה על כל הסביבה הפיזית שלה ומייצרת צמיחה למעגלי עסקים נוספים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך