מה הקשר בין רופא-מנתח של מכבי לבין האגדה כריס קורנל?

רופא-מנתח של מכבי בחיפה, נסע להקליט אלבום עם המפיק של כריס קורנל, בכדי להנציח את אחד מזמרי הרוק הגדולים ביותר בכל הזמנים, ששם קץ לחייו. והכל בכלל החל כשקורנל עוד היה בחיים…..
 

ד"ר אבי משיח (51) רופא מנתח במכבי שירותי בריאות בחיפה, הוא מומחה לכירורגיה של היד שמטפל באומנים וספורטאים רבים בארץ. רבים ממטופליו רואים בו רופא מקצועי שבמשך שנים רבות משקם במומחיות פציעות שונות.

מסתבר שמחוץ לשעות הארוכות במרפאה, זהו לא עיסוקו היחיד.

ד"ר משיח הוא גיטריסט והרבה לפני שלמד רפואה בטכניון, הוא ניהל ומנהל קריירה של נגן מקצועי ששיתף פעולה לצד גדולים מהתעשייה בארץ, דוגמת יהודה פוליקר.

לפני כשבע שנים הוא נכח בהופעה של כריס קורנל, סולן להקת סאונדגארדן, באמפי שוני ומאותה נקודת זמן קיבלה הקריירה המוזיקלית שלו תפנית חדה.

ארבע שנים לאחר מכן, קורנל הגיע לארץ שוב, עם בריאן גיבסון, המוזיקאי שליווה את קורנל בהופעותיו בשנותיו האחרונות, והפעם משיח החליט לעשות מעשה.

 

בריאן גיבסון (מימין, עם צ'לו ביד) ולצידו ד"ר משיח. סיפור חיים מרתק – והמוזיקה – תמיד ברקע. צילום: מאי משיח

 

"ישבתי בקהל עם משפחתי, הבת הקטנה שלי העלתה לו זר פרחים לבמה, והוא הקדיש לה שיר בחזרה. הרגשתי שאני מוכרח להחזיר לו על השנים של השמחה, האושר והעוצמות שהוא העניק לי בדרכו כאמן".

ד"ר משיח גילה כי נקבעה לקורנל הופעה ביום הולדתו ב-20 ביוני בוושינגטון. "מאותו רגע, לא היה כוח בעולם שיכול היה למנוע ממני מלחצות את היקום ולפגוש אותו. טסתי יחד עם בני בן ה-11 לפגוש אותו מאחורי הקלעים ולהגיד לו תודה אדירה. לחגיגה הצטרף פיטר קורנל, אחיו הגדול. מאז אני בקשר צמוד עם ההפקה עד היום".

משיח נפגש עם קורנל מאחורי הקלעים בארצות הברית באמריקה וכן בהופעות בישראל. וזה עוד לא הכל.

 

ד"ר משיח. לא רק רופא ומנתח מוכשר אלא גם מוזיקאי מחונן. צילום: מאי משיח

 

לפני שנתיים, תכנן ד"ר משיח לטוס להשתלמות באוניברסיטת ניו-יורק. לפני שטס, יצר קשר עם גיבסון ושאל אותו אם יהיה מעוניין להפיק אחד משיריו וכן קאבר לשיר Birthday של הביטלס, לכבוד יום הולדתו ה-53 של קורנל וגיבסון הסכים.

ד"ר משיח נחת בניו יורק ב-20 במאי, כאשר יומיים לפני כן קורנל שם קץ לחייו, אולם גיבסון ביקש ממנו להגיע בכל זאת וליצור פרויקט שיכבד את זכרו של קורנל.

 

בריאן גיבסון עם הצ'ילו (מימין) וד"ר משיח על הגיטרה. צילום: מאי משיח

 

בימים אלו מוציא ד"ר משיח לאור טעימה ראשונה מתוך פרויקט מוזיקלי בשם The Orphans at the Door of the Church, תוצאה של שיתוף פעולה בינו לבין בריאן גיבסון – נגן הצ'לו והמפיק המוזיקלי האמריקני שליווה את כריס קורנל בשנתיים וחצי האחרונות לחייו.

הפרויקט של השניים מוקדש לקורנל ונעשה בהשראתו ואת השירים כתב משיח לזכרו.

 

ד"ר משיח בהשתלמות בניו-יורק. צילום: מאי משיח

 

"מוזיקה היא משכך הכאבים, מהחזקים הקיימים בעולמנו, ואני אומר את זה בתור רופא", פוסק ד"ר משיח.

בחודשים הקרובים הפרויקט הזה ייצא לאוויר העולם ויעסוק בכל מעגל החיים מרגע הלידה דרך הילדות, נערות, הבגרות והחתונה ועד המוות והחיים עם אובדן. הפרויקט הייחודי והמרגש הזה, צפוי לצאת בישראל, בארצות הברית ובעולם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות