הלמ"ס: סל הקניות של ויקטורי הזול ביותר. שר הכלכלה, אלי כהן: "שבעי רצון מהורדות המחירים"

מהשוואת סלי המוצרים על פי משרד הכלכלה והלמ"ס עולה כי הסל של רשת ויקטורי – הוא הסל הזול ביותר לחודש פברואר. שר הכלכלה, אלי כהן: "בחודש הקרוב נשיק אפליקציה שתאפשר לחסוך מאות שקלים בכל קנייה". ומה עוד?

 

הלמ"ס בדק ומצא כי בחודש פברואר 2019 עמדה עלותו הממוצעת של סל המוצרים הבסיסי בישראל – על סכום של 9,853 שקלים, ירידה של 1.7 אחוז בהשוואה לדצמבר 2018 – החודש נבדקו לראשונה סלי הקניות על ידי הלמ"ס.

בסל המוצרים הבסיסי אשר נבדק בכל הרשתות הגדולות אפשר למצוא 68 מוצרים בהם מוצרי חלב, מוצרי בשר ודגים, פירות וירקות, מזון יבש ומוצרי ניקיון וטואלטיקה.

 

הזול ביותר. בסל הבסיסי והזהה שבדק הלמ"ס – ניתן למצוא מוצרי חלב, דגים, בשר, פירות ירקות ומוצרי ניקיון. בצילום: מחלקת פירות וירקות בויקטורי

 

מבדיקה והשוואת מחירים שנערכה על ידי הלמ"ס ומשרד הכלכלה נמצא כי הסל של רשת ויקטורי – הוא הזול ביותר בחודש פברואר. בכך נדחקה אחורנית רשת רמי לוי שהובילה עד כה.

עלות הסל של רשת ויקטורי עומד על 854 שקלים, ירידה של חמישה אחוזים מהחודש הקודם.

 

עלות הסל: 854 שקלים, ירידה של חמישה אחוזים מהחודש הקודם. צילום: יח"צ

 

גם ברשתות אחרות נרשמה ירידה במחירים – אחרי ויקטורי, נמצא הסל של מחסני השוק עם 876 שקלים, רמי לוי עם סל מוצרים בסיסי בסך 884 שקלים ושופרסל דיל – אקסטרה עם סל זהה העומד על 898 שקלים.

שר הכלכלה אלי כהן: "ההשוואה החודשית שיזמנו עם הלמ"ס מחייבת את הרשתות להתחרות על סל המוצרים ולהוריד מחירים. אנחנו בהחלט שבעי רצון שכבר בחודש הראשון יש ירידה של כמעט 2%".

 

"שבעי רצון". שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן. צילום: משרד הכלכלה

 

עוד הוסיף השר ואמר: "בחודש הקרוב נשיק אפליקציה שתעזור למצוא את הסל הקרוב ביותר לכל אחד. באמצעות ההשוואה הזו אפשר לחסוך מאות שקלים בכל קנייה".

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות