שני תושבי הקריות חשודים בהעלמת מיליונים

בעל עסק למוצרי חשמל מקריית אתא, חשוד בהעלמת הכנסות בסך 2,600,000 שקלים, בסיוע בעל מוסך מקריית ים, ובתמורה לעמלה מההכנסות
 

 

בית משפט השלום בחיפה, נעתר לבקשת פקיד שומה חקירות חיפה והצפון והורה על שחרורם בתנאים מגבילים של תושב קריית אתא (50), בעל עסק למכירה ותיקון מוצרי חשמל, החשוד בהעלמת הכנסות בסכום של 2,600,000 שקלים, ושל תושב קריית ים (45), בעל מוסך החשוד בסיוע לרומי בהעלמת הכנסות, זאת בתמורה לעמלה.

על פי המתואר בבקשת המעצר, בעל העסק מקריית אתא חשוד בהעלמת הכנסות בהיקף של 2,600,000 שקלים במהלך השנים 2018-2016, ואילו חברו מקריית ים, בעל מוסך באיזור, חשוד בכך שסייע לו בהעלמת ההכנסות, בתמורה לעמלה של 2.5% מגובה הסכום שהועלם בשיטתיות ותוך שימוש בסליקת כרטיסי אשראי.

 

שני תושבי הקריות העלימו מיליוני שקלים. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

 

בתוך כך, חושדים החוקרים כי בעל העסק השתמש במכשיר סליקת כרטיסי אשראי, בין היתר על שמו של חברו בעל המוסך, ובאמצעותו סלק הכנסות שהשמיט מספרי החשבונות ומהדוחות שהגיש למס הכנסה ולמע"מ.

בתמורה לשירותי הסליקה, כך נטען, קיבל בעל המוסך 2.5% מסכום ההכנסה שלא דווחה.

 

עמלה נדיבה: בתמורה לשירותי הסליקה, כך נטען, קיבל בעל המוסך 2.5% מההכנסות שלא דווחו. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

 

עוד נכתב בבקשת המעצר, שבעל המוסך העביר לחברו, בעל העסק מקריית אתא, את הכספים שקיבל מחברות האשראי, במזומן או בצ'קים.

בחיפוש שנערך בביתו ובבית העסק למוצרי חשמל שבבעלותו של החשוד, נתפסו חשבוניות מסדרות כפולות – שלא דווחו בספרי החשבונות של העסק.

החקירה שהבשילה לבקשות המעצר, התנהלה בשיתוף של פקיד שומה חקירות חיפה והצפון, עם משרד מע"מ חיפה.

השופטת, סגנית נשיא בית משפט השלום בחיפה, טל תדמור -זמיר, הורתה על שחרורם של השניים בתנאים מגבילים, וקבעה לכל אחד מהם, בין השאר, ערבות עצמית בסך 200,000 שקלים, ערבות צד ג' בסך 150,000 שקלים, וצו עיכוב יציאה מן הארץ ל-180 ימים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות