פרופ' גוסטבו מש נבחר לקדנציה נוספת כרקטור אוניברסיטת חיפה

פרופ' מש ימשיך להוביל עם נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין, את מהפכת המולטיברסיטה, אותה הם מובילים בשלוש השנים האחרונות
 

פרופ' גוסטבו מש, רקטור אוניברסיטת חיפה, נבחר על ידי סנאט האוניברסיטה לקדנציה נוספת. פרופ' מש ימשיך להוביל עם נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין את מהפכת המולטיברסיטה, אותה הם מובילים בשלוש השנים האחרונות.

"אני מודה לסנאט האוניברסיטה על האמון בי. כפי שהתחייבתי עם בחירתי לפני שלוש שנים, המטרה המרכזית שעומדת בפני היא המשך חיזוק המצוינות האקדמית והמחקרית של אוניברסיטת חיפה. עומדים בפנינו אתגרים רבים להשלמת מהפכת המולטיברסיטה, כמו האיחוד עם אורט בראודה, הקמת בית הספר למדעי הנתונים בקמפוס העיר שלנו, הקמת מגדל התגליות בשיתוף הקריה הרפואית רמב"ם, המשך הגידול ברישום הסטודנטים ועוד אתגרים רבים נוספים", אמר פרופ' מש.

 

פרופ' מש. צילום אוניברסיטת חיפה

 

פרופ' מש התמנה לרקטור בחודש יוני 2016 והוא יכהן בתפקידו עד לסוף שנת 2022. לפני כן כיהן במשך כשלוש שנים כדיקן הפקולטה למדעי החברה של האוניברסיטה. בשלוש השנים האחרונות הוא הוביל מספר רב של תהליכים בחזון המולטיברסיטה של האוניברסיטה, המרכזיים שבהם: הפעלת בית הספר למדעי הנתונים בקמפוס העיר שיורכב עם  החוגים למדעי המחשב, סטטיסטיקה ומערכות מידע ואיגודם תחת בית ספר אחד למדעי הנתונים שיתמקד בתחומי ה-BIG DATA, מהלך שיצא לפועל בשנת הלימודים הבאה; המשך המשא ומתן לאיחוד עם אורט בראודה והפיכתה לפקולטה להנדסה של האוניברסיטה בכרמיאל, מהלך שקיבל את אמון הסנאט בשבוע שעבר ברוב קולות; הקמת מגדל תגליות הבריאות ע"ש הלמסלי יחד עם הקריה הרפואית רמב"ם ועוד.

 

 

ימשיך להוביל את מהפכת המולטיברסיטה ביחד עם נשיא האוניברסיטה, פרופ' רון רובין. בתמונה: פרופ' מש. צילום: אוניברסיטת חיפה

 

פרופ' מש אף מוביל את מהפכת ההוראה באוניברסיטה והמעבר ל"מולטי-תואר", שהביא לגידול של כ-1000 נרשמים בשנה החולפת, בהשוואה לזו שקדמה לה. מטרת המהפכה שמוביל פרופ' מש היא להכין את בוגרי ובוגרות האוניברסיטה למאה ה-21, תוך התמקדות בשילובי חוגים, קורסים יישומים ולימודים שמותאמים גם לשוק התעסוקה. פרויקט מרכזי אותו הוביל השנה פרופ' מש יאפשר החל משנת הלימודים הקרובה, תש"פ, לסטודנטים מהפקולטות למדעי החברה, הרוח חינוך לקחת חטיבה טכנולוגית, ובה קורסים במבוא לתכנות, למידת שפות מחשוב וכ-20 קורסים נוספים הקשורים לתחום המחשוב, כריית נתונים, BIG DATA ועוד.

"אני שמח על בחירתו של פרופ' גוסטבו מש לקדנציה נוספת ואני שמח על כך ששותף מרכזי למהפכה שאוניברסיטת חיפה עוברת ימשיך במלאכה החשובה הזו. גוסטבו הוכיח בקדנציה הראשונה שלו יכולות יוצאות מהכלל וההישגים שהוא רשם כבר מקדמים כעת את האוניברסיטה לגבהים חדשים ואני בטוח שהם יקדמו אותה בעתיד גבוה הרבה יותר. בחירתו היא הוכחה לתמיכה הרחבה של קהילת האוניברסיטה בחזון של ההנהלה", אמר נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין.

פרופ' מש הוא פרופ' מן המניין בחוג לסוציולוגיה באוניברסיטת, בעל תואר ד"ר מאוניברסיטת אוהיו-סטייט, והוא חוקר בעל שם עולמי בתחום טכנולוגיות וחברה, בדגש על סייבר וחברה, תרבות האינטרנט בקרב צעירים, פשיעה וסטייה באינטרנט ועוד.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך