האפליקצייה שתחסוך לכם תור ועצבים

בבית החולים רמב"ם פיתחו אפליקציה מיוחדת שתעדכן את החולים ומשפחותיהם, על זמני ההמתנה בחדר המיון. החולים יוכלו להחליט באיזדו שעה עדיף להם לגשת למיון, במידה ולא מדובר בטיפול חירום ודחוף. האפליקציה אמורה להקל על העומס וכן על החולים
רסום מידע באשר לעומסים בבתי החולים הוא חלק חשוב בהתמודדות עם הבעיה שהפכה לשגרה

רסום מידע באשר לעומסים בבתי החולים הוא חלק חשוב בהתמודדות עם הבעיה שהפכה לשגרה

עומסים במיון וזמני המתנה ממושכים הינם תופעה כלל ארצית, ומזמן הפכו לדבר שבשגרה. מה שבעבר נחשב לעומס עונתי, המזוהה בעיקר עם ריבוי פניות המטופלים בחודשי החורף, הפך לתופעה קבועה הנמשכת לאורך כל חודשי השנה.

כשירות לציבור ועל מנת שהפונים ידעו מה מצב המיון ברמב"ם לפני הגעתם, הוחלט בבית החולים לעדכן את הציבור הרחב באשר לעומסי המיון ובית החולים, און-ליין, באמצעות אפליקציה ייעודית, אשר נמצאת באתר בית החולים.

האפליקציה, פיתוח של מחלקת מידע ומחשוב בבית החולים, שואבת נתונים ממאגר בית החולים ומעדכנת מידי חצי שעה, בהתבסס על נתונים בזמן אמת, את תמונת המצב במיון בית החולים. האפליקציה, אשר מעוצבת כרמזור, מחולקת לשלוש קטגוריות המתארות זמני המתנה עד ארבע שעות (ירוק), עד שמונה שעות (צהוב) ומעל שמונה שעות (אדום). תמונת המצב במיון משתקפת באמצעות הקטגוריה המסומנת מבין השלוש, בזמן נתון.

לדבריו של מנהל בית החולים רמב"ם, פרופ' רפי ביאר, פרסום מידע באשר לעומסים בבתי החולים הוא חלק חשוב בהתמודדות עם הבעיה שהפכה לשגרה: "אנחנו עושים ככל יכולתנו על מנת להתמודד עם העומסים במחלקות, ולהעניק את הטיפול הטוב ביותר שניתן בתנאים שכאלה. חלק מהעניין הוא השקיפות כלפי הציבור שנושא בנטל וסובל לא אחת מהשלכות המצב. יתכן מאוד שהידיעה המוקדמת תחסוך לחלקם את הכעס והתסכול שמתלווים להמתנות הארוכות בחדרי המיון בבתי החולים. כמובן שאין אנו מדברים על מצבי חירום, אלא על מצבים שבהם אדם יכול לקבל החלטה מושכלת. בעזרת האפליקציה הוא יוכל לקבל את כל המידע הדרוש לו לכך".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות