מכרז חדש להפעלת המטרונית בחיפה

בקרוב יחלו העבודות על קו המנהרות שיעבור בשד' ההסתדרות ומשם יתפצל למנהרות הכרמל, דרך הגרנד קניון, ומת"ם, עד למרכזית חוף הכרמל. כמו כן בעוד כשנתיים יופעל קו חדש בנשר, שיחבר בין צומת יגור דרך ציר בר-יהודה, ועד שכונת הדר בחיפה. כל הפרטים
משרד התחבורה פרסמם אמש (שני) מכרז חדש להפעלת קווי התחבורה הציבורית של המטרונית במטרופולין חיפה. מדובר בקווים המופעלים כיום על ידי "דן בצפון", חברת בת של חברת דן.

חברת "דן בצפון" מפעילה כיום שלושה קווי מטרוניות מרכזיים, באורך כולל של כ-40 קילומטרים.

קווים אלה חוצים את חיפה והקריות ומחברים בין ערי המפרץ לחיפה, דרך תחנות רכבת ישראל ומרכזי התחבורה באזור. בקווים אלה מופעלים כיום כ-100 מטרוניות.

בעוד כשנתיים יופעל קו מטרונית חדש לעיר נשר, שיחבר בין צומת יגור דרך ציר בר-יהודה בנשר, ועד לשכונת הדר בחיפה.

 

הדמיה, יפה נוף. המטרוניות יגיעו לנשר

בחודשים הקרובים יחלו העבודות על קו המנהרות. הקו יעבור בשד' ההסתדרות, ומשם יתפצל למנהרות הכרמל, דרך הגרנד קניון, ומת"ם, עד למרכזית חוף הכרמל. הקו החדש יאפשר להגדיל את תדירות המטרוניות לאורך ציר ההסתדרות ויעניק קישור מהיר בין הקריות למת"ם.

בשלב השני יוארך תוואי המטרונית לעיר נשר. הקו יאפשר חיבור מהיר לחיפה, במסלול מיוחד לתחבורה ציבורית באורך של יותר מ-7 קילומטרים. המטרונית בקו תפעל בתדירות של 7.5 דקות בשעות השיא, ויסעו בקו יותר ממיליון נוסעים בשנה.

 

מכרז חדש. צילום: יפה נוף

 

במסגרת הפרויקט יוקם חניון "חנה וסע" ומסוף תחבורה ציבורית בתחנת הקצה של הקו בצומת יגור, וכן חניונים נוספים לאורך הציר.

עלות הפרויקט נאמדת ב-450 מיליון שקלים.

לדברי שר התחבורה ישראל כץ, הגדלת תדירות המטרונית וקווי המטרונית החדשים המתוכננים להיפתח בתוך כשנתיים, ישפרו משמעותית את החיבור בין ערי מטרופולין חיפה, ויאפשרו לראשונה גם לתושבי נשר ליהנות תחבורה ציבורית זמינה, מהירה ויעילה יותר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות