צפו: כך נעצר תושב הקריות המואשם כי התחזה לאישה, פיתה גברים ויצא לחגוג על חשבונם (וידאו)

גבר בן 37 מקריית ביאליק מואשם כי נהג להתחזות לאישה בצ'אטים באתרי היכרויות, פיתה גברים ושכנע אותם להזמין עבורו טלפונית משלוחי סושי ופיצות. באמצעות שיטה מתוחכמת זו – יצא הנאשם למסע קניות על חשבונם
 

חקירה של משטרת ישראל הובילה לחשיפה של גבר בן 37 מקריית ביאליק, שנהג להתחזות לאישה בצ'אט של אתרי היכרויות שונים, הכיר גברים ושכנע אותם להזמין עבורו טלפונית משלוחי סושי ופיצות מ"חנויות" שנקב במספרי הטלפון שלהן.

מה שהגברים לא ידעו, זה שמדובר במספרי טלפון של החשוד עצמו, שאסף את פרטי כרטיס האשראי שלהם ופרטים מזהים נוספים, וביצע מסע קניות דרך יישומונים של חברות שונות באלפי שקלים.

 

צפו ברגעי מעצר החשוד

צילום: דוברות המשטרה

 

 

 

החקירה נפתחה לאחר שבמשטרת ישראל התקבלו מספר תלונות מבעלי כרטיסי אשראי, שסיפרו כי בוצעו עסקאות אסורות בכרטיסי האשראי שלהם.

חקירה מורכבת ואינטנסיבית של משטרת המשטרה הובילה אל החשוד וחשפה את שיטת הפעולה שלו.

בחקירה התברר כי החשוד פתח כרטיסים אישיים באתרי היכרויות שונים תוך שהוא מתחזה לאישה בשמות שונים, בצירוף תמונה של אישה. החשוד יצר קשר עם גברים, מסר להם את מספר הטלפון הנייד שלו וניהל איתם שיחות בהודעות ווטסאפ, תוך שהוא מבקש מהם לרכוש עבורו אוכל בחנויות האהובות עליו: סושי ופיצריות, בכדי לבחון את מידת הרצינות שלהם בנוגע לקשר….

 

התכתבויות של החשוד עם המתלוננים. צילום מסך דוברות המשטרה

 

החשוד העביר לגברים את מספרי הטלפון של "הסושי" ו"הפיצריה" ומסר להם כתובת פיקטיבית בגבעתיים. בהסתמך על אותו מצג שווא, המתלוננים התקשרו אל ה"סושיה" והזמינו עבור ה"אישה" את פרטי המזון, תוך שמסרו את פרטי כרטיס האשראי שלהם, לצד פרטים מזהים נוספים כגון: תעודת זהות וטלפון.

בכל אותו זמן, המתלוננים לא ידעו שהם למעשה מתקשרים לחשוד בעצמו – ומוסרים לו את כל הפרטים המזהים שלהם ואת פרטי כרטיס האשראי שלהם, מבלי שבאמת בוצעה הזמנה בפועל.

בחלק מהמקרים, לאחר שהספיק לקבל את פרטי המתלוננים, חסם הנאשם את הגברים בווטסאפ.

 

התכתבויות של החשוד עם המתלוננים. צילום מסך דוברות המשטרה

 

עוד גילו החוקרים כי החשוד משתמש ביישומונים של חברות שונות, המציעות ללקוחות רכישה באמצעות שימוש ביישומון תוך הזנת פרטי כרטיס האשראי וקבלת קוד אימות לטלפון, לצורך המשך שימוש ביישומון ולאחר הזמנת הפרטים, ניתן לרכוש כך בחנויות שונות, ללא צורך בכרטיס אשראי אלא רק דרך שימוש ביישומון.

לאחר שהחשוד נחשף לפרטי כרטיס האשראי של המתלוננים, הוא פתח כרטיסים ביישומונים והזין פרטים אישיים שלא בהכרח התאימו לפרטי כרטיס האשראי ובהם גם פרטים שלקח מרישיון נהיגה של אדם אחר שנמצא ברשותו.

בהמשך, החשוד ביצע עשרות רכישות בחנויות באמצעות אותם יישומונים – בשווי מוערך של אלפי שקלים.

 

החשוד נעצר באחת מחנויות הנוחות בהן ביצע רכישה. צילום מסך: דוברות המשטרה

 

עוד התברר כי החשוד הצטייד בכ-100 כרטיסי סים שונים בהם נהג לעשות שימוש בהתכתבויות שונות עם המתלוננים והזנת פרטי הגברים שהכיר ביישומונים השונים בהם עשה שימוש.

החשוד נעצר ביום 26.2.19 באחת מחנויות הנוחות בהן ביצע רכישה ומאז מעצרו הוארך מעת לעת, בהתאם לצורכי החקירה.

אתמול (שני) כבר הוגש נגדו כתב אישום ובו 30 אישומים בעבירות של קבלת דבר במרמה, הונאה בכרטיס חיוב בנסיבות מחמירות והתחזות לאחר. במקביל ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות