תחנת הניטור ברחוב דרך עכו במוצקין – גרמה לנתונים שגויים על זיהום האוויר בעיר

תחנת ניטור אוויר ברחוב דרך עכו – הממוקם על הכביש הראשי שבין קרית מוצקין לקריית ביאליק, גרמה לנתונים שגויים על מידת זיהום האוויר כתוצאה מכלי רכב במוצקין
 

תחנת ניטור אוויר ברחוב דרך עכו – הממוקם על הכביש הראשי בין קרית מוצקין לקריית ביאליק, גרמה לנתונים שגויים על מידת זיהום האוויר כתוצאה מכלי רכב, בעיר קריית מוצקין.

בעיר מביעים תרעומת וסיפרו: "לאחר פניית הרשות לאיגוד ערים לאיכות הסביבה חיפה, פירסם דובר האיגוד, לאחר שבדק את הנושא מול המשרד להגנת הסביבה הודעת הבהרה".

נתונים שגויים על מידת זיהום האוויר כתוצאה מכלי רכב, בעיר קריית מוצקין. צילום אילוסטרציה

מהאיגוד נמסר כי "בדו״ח שפירסם ארגון אדם טבע ודין, המתבסס על נתוני המשרד להגנת הסביבה, נעשתה הטיה סטטיסטית לאור חישוב כביש ההסתדרות (כביש 4), הכביש העמוס ביותר בחיפה והקריות ככביש הבלעדי של קריית מוצקין.
חישוב הכביש בנתוני פליטות התחבורה הוביל לתצוגה שגויה של קריית מוצקין, בטבלת הזיהום התחבורתי. חישוב נכון יותר של הכביש כחלק ממספר קריות וחילוק ממצאי הפליטות שלו היה מראה תמונת מצב נאמנה יותר למציאות".
מעיריית קריית מוצקין נמסר: "הרשות מצרה על כך כי תנועת כלי הרכב האדירה שבכביש 4 וזיהום האוויר שהם יוצרים – יוחסו לתנועת כלי הרכב הפנים יישובית של קריית מוצקין. הרשות רואה בחומרה את העובדה שגורמים אינטרסנטים מיהרו לעשות הון פוליטי מהנושא ולגרום לעוגמת נפש לתושבי העיר".

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות