הגיע לבלות בכנרת ואיים לדרוס פקח

עונש תקדימי וקנס כבד הוטלו על תושב הצפון, שהגיע עם רכבו עד קו המים בכינרת, זלזל בחוק ואיים על פקח שרק ביקש להגן על הנופשים
 

עונש תקדימי וקנס כבד הוטלו על תושב הצפון, שנהג עם רכבו סמוך לקו המים בכינרת, סיכן את חיי הנופשים, זילזל בחוק ואף איים על פקח שביקש ממנו לפנות את הרכב.

בית המשפט הטיל השבוע עונש תקדימי על נהג עבריין מהצפון, שנהג סמוך לקו המים בכינרת, התעמת עם פקח ואף איים לפגוע בו ולדרוס אותו.
המקרה אירע ב-חודש יולי 2018, בשעות הצהריים. פקח של רשות הכינרת הבחין בנהג החונה עם רכבו במרחק 15 מטרים בלבד, מקו המים, דבר האסור על פי החוק, עקב סכנת חיים עבור הנופשים והרוחצים בחוף.

הפקח ביקש מהנהג להזדהות, אך הוא סירב, תוך שהוא צועק ומנופף בידיו באיום. הפקח הודיעו לנהג, כי עקב סירובו להזדהות בפניו הוא מעוכב לחקירה. בשלב זה החל הנהג לברוח ואף איים על הפקח כי ידרוס אותו.

 

איים לדרוס פקח של רשות הכנרת. צילום: חגי לוין

 

השופט יריב נבון אמר בדיון: "מדובר ללא ספק במעשים חמורים. הנאשם סיכן במעשיו את הנוכחים במקום ובעיקר את הפקח אשר ניסה לעשות את מלאכתו ולאכוף את החוק. מעבר לעובדה כי יש להגן על עובדי ציבור המבצעים מלאכתם, יש להוקיע ולהעניש בחומרה עבריינים כדוגמת הנאשם, אשר לא נרתע כלל מן הפקח, עשה כל שניתן להתחמק מקבלת דו"ח, לא מסר פרטים, נמלט מהמקום תוך סיכון משמעותי של הנוכחים במקום".

על הנהג הוטל עונש של פסילת רישיון נהיגה ל-3 חודשים, קנס בסך 6,000 שקלים והתחייבות על תנאי למשך 3 שנים בסך 8,000 שקלים.

עונת הרחצה בחופי הכינרת תפתח בפסח. ביחידת הפיקוח ברשות הכנרת מציינים, כי השנה האכיפה תהיה מוגברת בשיתוף פעולה עם המשטרה.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות