רכזי קייטנות חדשים

הסתיים קורס ההכשרה הראשון לרכזי קייטנות ברשויות המקומיות שהתקיים באקדמית גורדון
 

26 בוגרי ההכשרה יתחילו לנהל קייטנות כבר בקיץ הקרוב

בשבוע שעבר הסתיים קורס לרכזי קייטנות ברשויות המקומיות באקדמית גורדון. הקורס הסתיים בטקס הענקת תעודות מרשים בהשתתפות מכובדים מהרשויות המקומיות, משרד החינוך ומהנהלת המכללה האקדמית גורדון. בוגרי ההכשרה יתחילו לנהל קייטנות כבר בקיץ הקרוב. 26 בוגרי הכשרה סיפרו כי עברו תהליך חינוכי-ערכי מעצים.

חזית המכללה קרדיט:מיקי אופק

חזית המכללה קרדיט:מיקי אופק

תוכנית ההכשרה היא בת 120 שעות אקדמיות, ובנויה מארבעה אשכולות: פסיכולוגיה חינוכית, עקרונות החינוך הבלתי פורמאלי, מיומנויות ניהול, תולדות תחום הקייטנות ומתן כלים לניהול קייטנה ובכלל זה נוהלי ביטחון ובטיחות. התכנים בקורס מועברים ע"י מיטב מרצי המכללה ובנוסף מתקיים מפגש עם כל בעלי התפקידים המובילים את תחום הקייטנות במשרד החינוך.

עם השנים ההנחיות הנגזרות מחוק הקייטנות תש"ן 1990 שקובעות כי לנהל קייטנה יוכל רק "בעל תעודה של מורה או מדריך מוסמך/גננת, בעל 3 שנות ותק" (חוזר מנכ"ל עד/9 (א), עמ' 18) יצרו קושי מסויים ברשויות המקומיות בגיוס כוח האדם הנדרש לשם הפעלת הקייטנה, בעיקר בקייטנות גני הילדים, שבהם נדרשת גננת מוסמכת לניהול הקייטנה.

חזית המכללה קרדיט:מיקי אופק

חזית המכללה קרדיט:מיקי אופק

על מנת לתת מענה שיקל על הרשויות המקומיות בגיוס כוח האדם הנדרש, גיבש משרד החינוך בשיתוף האקדמית גורדון שבחיפה תוכנית הכשרה ייעודית לרכזי קייטנות ברשויות המקומיות המיועדת לחסרי השכלה פדגוגית הממלאים תפקידים כתומכי חינוך ברשויות המקומיות.

בטקס הסיום נכחו: פרופ' יחזקאל טלר, נשיא האקדמית גורדון, גב' עינב יניב שוורץ, מנהלת מינהל חברה ונוער במחוז חיפה, מר דוד שטרית, ממונה הכשרה מקצועית באגף חברתי-קהילתי שבמנהל חברה ונוער, ואבינועם יומטוביאן, מרכז הקורס בגישת S.B.L (למידה מבוססת תהליכים חברתיים) הייחודית, אשר נלמדת בחוג לחינוך חברתי קהילתי במכללת גורדון בניהולו של ד"ר אלי וינוקור.

רכזי קייטנות- צילום באדיבות האקדמית גורדון

רכזי קייטנות- צילום באדיבות האקדמית גורדוןמשאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך