הגיש תביעת דיבה נגד אשתו

מה הוביל גבר מבוסס, בכיר במקום עבודתו, מוכר ובעל מעמד, להגיש תביעת דיבה נגד אשתו?
סכסוך גירושין מכוער שנדון בפני בית המשפט לענייני משפחה, התדרדר בימים אלה גם לתביעת לשון הרע.

בני הזוג נמצאים בסכסוך גירושים ממושך לאחר שהבעל עזב את הבית.

הבעל טוען כי למרות רצונו לסיים את הנישואים בגישור ובדרכי נועם, סירבה אשתו לכל הצעת פשרה הגיונית ודרשה כי הבית שערכו נאמד בלמעלה מ-3 מיליון שקלים – יועבר כולו לרשותה – ולא – היא תמרר את חיי הבעל.  אמרה וגם עשתה, טוענת עורכת דינו של הבעל, עו"ד הלנה שמחי.

הבעל טוען כי האישה החלה למנוע ממנו להתראות עם ילדיהם כשהיא מאיימת עליו שלא יזכה לעולם לראות אותם שוב, אם לא ייעתר לבקשותיה. בנוסף דרשה ממנו לשלם לה לאלתר את מלוא סכום המזונות הגבוה אותו היא דורשת במסגרת התביעה – עוד לפני שהדבר נדון בבית המשפט.

אבל זה עד לא הכל.

סכסוך גירושין מכוער. צילום אילוסטרציה

הבעל סירב לעמוד בתכתיבים של האשה, ואז, כך לטענתו, שלחה האישה הודעות מייל משמיצות ופקסים מביכים לקולגות שלו בעבודה – הודעות שגרמו לו למבוכה רבה עקב תפקידו הבכיר בחברה. כתוצאה מכך זומן לבירור ונאלץ להיאבק על תפקידו ומעמדו בחברה.

הוא לא נשאר חייב, ובימים אלה הגיש תביעת לשון הרע ותביעה בגין פגיעה במוניטין ובמקור פרנסתו – על סך חצי מיליון שקלים.  בתביעה הוא טוען כי אשתו השתלחה בו מספר פעמים מול קולגות בעבודה וכשראתה שאינה משיגה את מטרתה, החליטה להפיץ מיילים והודעות פקס ובהם שקרים ועלילות שווא, בין היתר על הרגליו המיניים, ועל רומן שניהל כביכול במקום העבודה  – "דברים שאין להם שום עוגן במציאות".

 

הגיש תביעת דיבה נגד אשתו: שלחה הודעות טקסט לחבריו לעבודה וסיפרה על הרגלי המין שלו. צילום אילוסטרציה

בימים אלה אמור בית המשפט לפסוק על חלוקת הרכוש בין בני הזוג.

הבעל דורש כי סכום הפיצויים מתביעת לשון הרע ייגרע מחלקה של האישה ברכוש המשותף.

 

עורכת הדין הלנה שמחי. תמונה: פוטו פרג'

לדברי עו"ד שמחי, חוק יחסי ממון קובע מפורשות שכל עוד לא סוכם דבר בין בני הזוג במסגרת הסכם ממון או כל הסכם אחר – זכאי כל צד למחצית מן הרכוש המשותף שנצבר לבני הזוג בתקופת הזוגיות: "לא ייתכן שאישה תפעיל על בעלה טרור ואיומים על מנת לזכות בחלק גדול יותר ברכוש המשותף, ותחתור תחת סמכותו של בית המשפט".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט