חוזרים לקווי הלילה

שירות האוטובוסים הלילי יתוגבר והמבלים יוכלו לשוב בביטחה לבתיהם באמצעות קווים שיפעלו בשעות מאוחרות בכל ימות השבוע * ראש העירייה דוקורסקי: "אני קורא לתושבים לנצל את ימי החופש לבילויים בלי להזדקק לרכבים פרטיים"

"קווי הלילה הם שירות חיוני ומציל חיים"

"קווי הלילה הם שירות חיוני ומציל חיים"

עם תחילת החופש הגדול החל מ 21.6 יפעיל משרד התחבורה את "קווי הלילה" – שירות האוטובוסים הלילי המיוחד מרחבי קרית ביאליק אל מוקדי הבילוי ובחזרה במתכונת קיצית מוגברת.
קווי הלילה פועלים במהלך השנה בסופי שבוע בלבד, אך במהלך חופשת הקיץ יפעלו גם בימי א'-ה' ומוצ"ש במחיר עלות נסיעה רגילה.
זאת השנה התשיעית שבה מפעיל משרד התחבורה את קווי הלילה, בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. קרית ביאליק הינה אחת מהערים הראשונות בארץ בהפעלת קווי הלילה, זוכה השנה לתגבור האוטובוסים שיועמדו לרשות בני הנוער ויאפשרו הגעה מבתיהם למקומות הבילוי וחזרה ביעילות, בבטיחות ובמחיר שווה לכל כיס. בקרית ביאליק יפעל קו 210, שיעבור בתדירות של 20 דקות.
לאור הצלחת פרויקט קווי הלילה והירידה בשיעור תאונות הדרכים, הורה שר התחבורה ישראל כץ, להרחיב את השירות לערים נוספות. השנה יפעלו בישראל 72 קווי לילה ב-87 ערים ויישובים. בעבר, פרסם מרכז המחקר והמידע של הכנסת דו"ח, שהצביע על ירידה של כ-40 אחוז במספר תאונות הדרכים עם נפגעים, באזורים בהם פעלו קווי הלילה.
עוד הוסיף משרד התחבורה אפליקציה סלולרית המזהה את מיקום המשתמש וממליצה לו על קווי הלילה הקרובים אליו, האפליקציה מאפשרת להורים לשלוח לילדיהם פרטים על קו הלילה המתאים שיאסוף אותם לביתם ומספקת מידע על כל הקווים, שעות הפעילות והתחנות.
"אנחנו מיחסים חשיבות רבה לקווי הלילה. מדובר בשירות חיוני ומציל חיים, פשוטו כמשמעו", אומר שר התחבורה , הבטיחות בדרכים והמודיעין, ישראל כץ. "כל תאונה שנמנעה היא הצלחה. אני קורא לצעירי ישראל, לצאת וליהנות ובמקביל, לגלות אחריות. נמשיך להרחיב ולשפר את מערך קווי הלילה בכל חלקי הארץ כדי להבטיח שרות יעיל ונוח, במחיר שווה לכל נפש, וחזרה הביתה בשלום".
ראש העירייה אלי דוקורסקי בירך על היוזמה: "אני קורא לבני הנוער ולצעירים בקרית ביאליק לנצל את ימי החופש לבילויים ולכייף בלי להזדקק לרכבים פרטיים ולהבטיח את חזרתם הבטוחה הביתה".
ראש העירייה מסר כי מוקדי העירייה וכל המחלקות יירתמו להגברת השימוש בקווי הלילה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק