"חינוך אצלנו זה לא סיסמה, ולכן זכינו בפרס הזה"

ראיון מיוחד לאתר ניוז חיפה קריות עם ראש עיריית קריית ים דוד אבן צור על מערכת החינוך בעיר, ועל הפרס היוקרתי בו זכתה הקרייה
הגענו לבקר בלשכתו של ראש העיר קריית ים דוד אבן צור ואיתנו נמצאת גם מנהלת אגף החינוך גלית גרינברג.

צפו בראיון:

ראש העיר דוד אבן צור, זה נכון שהתושבים שהכי מרגשים אותך בעיר הם הילדים?

"בוודאי. אני חושב שעבור כל אדם, כל איש בעל משפחה, הדבר היקר ביותר זה הילדים, ואנחנו עובדים כל היום למענם. כראש עיר הילדים הם הדבר הכי יקר לליבי, ולכן כל יום אני נוהג לבקר או בגן ילדים או באחד מבתי הספר בעיר".

זכיתם בפרס מאוד יוקרתי אני מבינה.

"זה שיא ההשקעה שלנו בחמש השנים. אנחנו עובדים יחד עם אגף החינוך ועושים את כל העבודה על מנת לשפר את כל התנאים ולתת את הכלים כדי שמערכת החינוך תגיע לנקודת השיא הזו שכולם מכירים בה".

"משרד החינוך יחד עם הוועדה בדק את כל הפרמטרים, מגני הילדים עד כיתה י"ב: אחוז התמדה גבוה, הצלחה בבחינות בגרות, עלייה
ב-5 יחידות מתמטיקה, אחוז נשירה נמוך, נושא השחמט שהכנסנו, לימודי שחייה חובה על חשבון הרשות, והקונסרבטוריון למוזיקה וההתעמלות האומנותית. בקריית ים יש המון תרבות".

שיא של השקעה בת חמש שנים. תמונה: ניוז חיפה קריות

שיא של השקעה בת חמש שנים. תמונה: ניוז חיפה קריות

מהי משמעות הפרס עבורך?

"אני יכול לפרוש בשיא. הבאתי את הפרס הזה, שזה שיא של כל ראש עיר אני מאמין. דבר ראשון שכל ראש עיר אומר הוא חינוך. אצלנו זו לא סיסמה, זו האמת. אבל אנחנו תמיד ממשיכים לשאוף למעלה והשמיים הם הגבול".

גלית גרינברג, מה מייחד את תפיסת החינוך בקרית ים שמובילה אתכם לעוד ועוד הישגים?

"מה שמייחד את תפיסת החינוך בקריית ים היא אחריות מקיפה על התלמידים ועל ההורים, אנחנו מחבקים את התלמידים שלנו, מזהים את הצורך ומוצאים מענה".

אחריות מקיפה על ההורים ועל התלמידים. תמונה: ניוז חיפה קריות

אחריות מקיפה על ההורים ועל התלמידים. תמונה: ניוז חיפה קריות

"אנחנו לא מוותרים על הילדים ועל הפוטנציאל שלהם, אנחנו מחבקים אותם 24/7 במסירות ואחריות רבה ודואגים שכל ילד ימצא את המקום שלו, יהיה מאושר ויממש את הפוטנציאל שלו גם בתחומים הבלתי פורמליים שהם תחומי התרבות שראש העיר הזכיר. אנחנו דואגים שהם יתפתחו ויהיו שמחים פה בקריית ים".

ראש העיר דוד אבן צור שאלה אחרונה, אתה נמצא כעת בתחילת הקדנציה השנייה שלך שזהו כבר הישג משמעותי. איפה אתה רואה את מערכת החינוך בקריית ים בעוד חמש שנים?

"בעוד חמש שנים הרצון שלי הוא שכל ילדי קריית ים ילמדו מדעים וטכנולוגיה, כי זהו דור העתיד ואנחנו חייבים להתאים אותם לסביבות לימודיות דיגיטליות ועתידניות. זו המטרה והשאיפה שלי, וכך אנחנו עובדים ומכינים את כל מערכת החינוך".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך