עקב חובות ארנונה: האם חברת רפאל, יצרנית כיפת ברזל, עומדת בפני סכנת עיקול?

עיריית קריית ים דורשת לעקל את חשבונות הבנק של רפאל בגין חובות ארנונה בסך מיליוני שקלים. רפאל: "לא ברורה לנו המהומה שכן הכספים הועברו זה מכבר לעיריית קרית ים"
 

עיריית קריית ים דורשת הבוקר (רביעי) לעקל בתוך חמישה ימים את חשבונות הבנק של "רפאל", בגין יתרת חובות ארנונה של מיליונים.

הבוקר שיגרה עיריית קריית ים מכתב התראה שני ואחרון ל"רפאל" בגין יתרת חוב ארנונה לתשלום מיידי בסך של למעלה מ 7.5 מיליון שקלים, שמסרבת החברה לשלם לעירייה.

לפני קרוב לשנה אישר שר הפנים, אריה דרעי, את מסקנות הוועדה לחלוקת שטחים אשר המליצה לחייב את רפא"ל בתשלומי ארנונה לרשויות הגובלות איתה. על פי אותן המלצות שויכו בחוק, כל שטחי "מכון דוד", בהיקף של קרוב ל – 7000 דונם לקריית ים. כפועל יוצא ומחישוב  שערכה עיריית קריית ים, עומד תשלום הארנונה השנתי שעל "רפאל" לשלם בעקבות ההחלטה, על סכום של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

 

האם בעקבות חובות ארנונה יעוקלו חשבונותיה של יצרנית כיפת ברזל? צילום: דובר צה"ל

 

בעירייה טוענים כי נכון להיום, עומד יתרת חובה המיידי של "רפאל" לעירייה, על סכום של 7.5 מיליון שקלים, עליהם אין מחלוקת ואולם החברה עומדת בסירובה לשלם אותו ועושה דין לעצמה.

לפני חודשים אחדים שוגר לחברה מכתב התראה ראשון בנושא והבוקר כאמור שיגר מנכ"ל העירייה, יניב שנקר, מכתב התראה שני, ל"רפאל" ולמשרד הביטחון.

מנכ"ל העירייה, יניב שנקר: "חברה ממשלתית חשובה כמו "רפאל" לא יכולה להתעלם מהחוק ולעשות ככל העולה על דעתה ואינה יכולה להתעלם מעשרות אלפי תושבי קריית ים, אשר להם היא חייבת את הכסף הזה. חתמתי על הצו ביד רועדת בשל חשיבותה של החברה, אך חשיבות זו אינה מציבה אותה מעל לחוק".

מרפאל נמסר בתגובה: "לא ברורה לנו המהומה שכן הכספים הועברו זה מכבר לעיריית קרית-ים. רפאל מאז ולתמיד עומדת בכל מחויבותיה, לרבות בהיבטי תשלומי ארנונה וכך נעשה גם הפעם עם הכספים שאינם שנויים במחלוקת. זאת בניגוד לעיריית קרית ים ועיריית עכו אשר חייבות לרפאל יחד ולחוד סכום של 24.5 מליון ש"ח בגין הסכם שנחתם כדת וכדין וטרם שולם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות