חיפה: עמותת אלי"ע פתחה מרכז לילדים עם עיוורון ולקויות ראייה

ילדים עם עיוורון או לקות ראייה נסמכים על חושים חליפיים לצורך התפתחותם. החשיפה ולימוד הדרכים המתאימות לחוות ולהבין את העולם מוקדם ככל הניתן, היא קריטית עבורם. וכעת ישנו מרכז מיוחד – גם בחיפה




 

עמותת אלי"ע הרחיבה את פעילותה לאזור הצפון והחל משנת הלימודים הנוכחית היא מעניקה מענה מקצועי לתינוקות ולילדים, עם עיוורון ועם לקויות ראייה, תושבי האזור.

אלי"ע הינה העמותה המובילה בישראל המטפלת בילדים עם עיוורון ועם לקויות ראייה, החל מגיל לידה ועד גיל שש שנים.

מאז הוקמה לפני 40 שנה ועד היום, טיפלה העמותה במאות ילדים בחמישה מרכזים בארץ: פתח תקווה, ירושלים, באר שבע, רחובות וכעת גם בחיפה.

 

מענה מקצועי לתינוקות ולילדים, עם עיוורון ועם לקויות ראייה, כעת גם לתושבי אזור חיפה. צילום עמותת אלי"ע

 

בעמותה סיפרו היום: "בתחילת שנת הלימודים התחלנו לפעול בחיפה, תחילה מתוך בית החולים בני ציון ובהמשך אנו שואפים לעבור למשכן של קבע. אנו דוגלים בטיפול המותאם באופן אישי לכל ילד ולכל ילדה, דבר המאפשר תוצאות מיטביות. אלי"ע משקיעה את עיקר המאמצים בילדים לפני גיל בית ספר, מאחר ושנים אלה הן שנים של צמיחה, התפתחות ולמידה מואצות. ילדים עם עיוורון או עם לקות ראייה נסמכים על חושים חליפיים לחוש הראייה לצורך התפתחותם. החשיפה ולימוד הדרכים המתאימות ביותר עבורם, לחוות ולהבין את העולם מוקדם ככל הניתן – היא קריטית. אין תחליף להתערבות בגיל צעיר".

 

"החשיפה ולימוד הדרכים המתאימות ביותר לחוות ולהבין את העולם מוקדם ככל הניתן – היא קריטית". צילום: עמותת אלי"ע

 

ילדי אלי"ע זוכים לקשת רחבה של טיפולים מקצועיים כגון חדרי חושך אשר מסייעים לילדים לעשות שימוש מיטבי בשרידי הראייה שנותרו להם, טיפול הידרותרפי (טיפול במים) המציע גירוי רב חושי המסייע לילדים לחוות ולהבין את העולם בדרך שאינה ויזואלית, שעורי ניידות במרחב ועוד.

 

קשת רחבה של טיפולים מקצועיים. צילום: עמותת אלי"ע

 

בשיתוף עם משרד הרווחה נבחרה אלי"ע לספק את השירות לילדי הצפון, כאשר השירות כאמור ניתן עד כה על ידי גן עופרים בבית החולים בני ציון ובהמשך כאמור יעבור למקום של קבע, בחיפה.

 

הנגשה טכנולוגית במרכז אלי"ע. צילום: עמותת אלי"ע

 

בעמותה סיפרו כי "מאחר ויש להתחיל לפעול באופן מידי, בכדי לא להשאיר את הילדים ללא מענה מקצועי, נאלצנו להתחיל ולפעול מתוך בית החולים בני ציון. במקביל אנו פועלים למציאת מקום חדש אשר יתאים לילדים ולסיוע שאנו רוצים להעניק להם. כשלב ראשון לומדים בגן 12 ילדים ואנו צופים התרחבות. אנו מאמינים שהטיפול לא יכול להתמצות בילדים בלבד ואנו מפעילים תכניות תמיכה גם למשפחות בכדי לסייע להם ללוות ולקדם את הילדים בצורה בונה ויעילה".

לפרטים נוספים היכנסו לאתר העמותה

www.eliya.org.il


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד בחינוך